• 01.09.2011 14:00

У Ківерцях виготовляють запчастини до європейських тракторів

Днями волинські посадовці відвідали підприємства, які виготовляють і ремонтують сільськогосподарську техніку в Ківерцівському районі, –  «Захід-Агросервіс Плюс» та Оликівське ремонтно-транспортне підприємство. Поїздка виявилася продуктивною: голови районів і сільських рад чи не вперше почули, що на Волині виробляють малогабаритну сільськогосподарську техніку й інвентар. Про це пишуть ]]>«Відомості.UA»]]>.

Заступник голови ОДА Віталій Карпюк каже, що в Ківерцівському районі найкраще створюється інвестиційний клімат. «У селі Пальче ось уже чотири роки діє завод із металообробки. Це корисно знати власникам особистих селянських господарств. Техніка в асортименті: від оприскувача до копалок і саджалок. А головне – усе це виробляється волинським підприємством для волинян», – наголосив Віталій  Карпюк.

Ідеться про підприємство «Захід-Агросервіс Плюс», власником якого є депутат обласної ради Ігор Лех. Підприємство надає послуги з металообробки, займається виробництвом запасних частин для імпортної сільгосптехніки.

«Металообробка потрібна різним галузям, тож ми співпрацюємо з різними організаціями. Серед наших замовників завод «СКФ-Україна», «Модерн-Експо», які нічого спільного з сільським напрямком не мають, але є основними нашими клієнтами. Чому виникла ідея створити завод такого напрямку? Бо потрібно виготовляти запчастини до імпортної техніки. У нас в Україні є хороші спеціалісти, які можуть зробити не гірші запчастини за європейськими зразками, а подекуди навіть кращі», – розповів Лех.

Під час візиту токарі та фрезерувальники «Захід-Агросервісу» виготовляли запчастини до німецького комбайна, який зняли з виробництва ще у 1994-му. Аграрії вимушені шукати та замовляти за кордоном потрібні деталі. Ігор Лех повідав, що фірм, які б виготовляли такі запчастини, немає, а в селі Пальче їх роблять, бо техніки такої по цілій Україні вдосталь.

«За сприяння влади немає перепон для господарювання. Металообробна галузь, принаймні на Волині, розвивається. В цьому році ми вже думаємо над тим, аби працівників, яких у нас 50, задіяти в три робочі зміни. Замовлення починають надходити, агросектор розвивається, тому в цій галузі роботи достатньо. Велику увагу приділяємо якості продукції. Бо нікому не потрібна деталь, яка б служила два-три дні. Зрозуміло, якість досягається завдяки кваліфікованим працівникам. Крім того, на заводі можуть виготовити будь-яку деталь до автомобілів», – ділиться секретом успішного ведення бізнесу Ігор Лех.

Оликівське РПТ зустріло делегацію чиновників виставкою техніки. Серед представлених зразків – картоплесаджалки, копалки, ґрунтофрези, дискові борони, культиватори. Продукція сертифікована, однак деяка техніка проходить випробування.

«Поки дискові борони та ґрунтофрези проходять випробування, – розповів керівник Оликівського РТП Володимир Дейна. – Ми виявляємо недоліки, які потім будуть ліквідовуватися, а продукція піде на серійне виробництво. Основне завдання – забезпечити звичайного фермера сільськогосподарською технікою. Аграрний сектор Волині – великий. Значний акцент робиться на картоплярстві. Йде виробництво техніки, сертифікованої інститутом Погорілого: картоплекопалок, саджалок. Реалізація техніки відбувається не лише на території Волині, а й у інших регіонах. Орієнтовні потужності підприємства – сто саджалок, сто копалок. Це місячна потреба ринку, яку ми можемо забезпечити. Підприємство є складовою технологічного процесу, завершальний етап якого – на РТП Гіркої Полонки, де здійснюють фарбування, складання та дрібну реалізацію техніки», – сказав він.

Оликівське підприємство надає всі види токарних, фрезерних і шліфувальних послуг. До слова, директор підприємства наголосив, що потребує токарів й електрозварників. Губернатор Волині Борис Клімчук, оглянувши підприємства, висловив своє задоволення їх діяльністю, мовляв, обидва заводи успішно «вмонтовуються» в агробізнес.

«Аграрні ринки сьогодні піднімаються у світі. Це додатковий шанс для десятків, а то й тисяч людей на Волині заробити копійку, покласти її в сім’ю, в сімейний бюджет і жити достойніше. Ринки ростуть і будуть рости. Прогноз на наступний рік: хто на ці ринки зайде з якісною продукцією, той буде у виграші. Ось із цієї позиції робляться всі наші рухи. Ми лише державні менеджери. Ми не робимо власний бізнес. Хто хоче його робити – йде з державної влади. Мене бісить і тривожить те, як у районах гальмуються процеси, на рівному місці створюються проблеми. Ділять на своїх і чужих. То я вам кажу: свій той, хто приходить, приносить гроші та робить прозорий бізнес. Той – свій. Усе решта – емоції», – наголосив Борис Клімчук.

Крім того, на Волині активно діє підприємство «Волиньагролізинг». Його очільник Григорій Люлька каже, що волинські господарі в основному потребують техніки не надто потужної: малогабаритних тракторів потужністю до дев’яти тонн у області потрібно орієнтовно вісім тисяч. За останні три роки індивідуальні сільгоспвиробники купили 1600 тракторів. «Волиньагролізинг», за словами Люльки, реалізовує десять моделей тракторів потужністю від 12 до 46 кінських сил.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.