• 30.09.2017 12:08

Молодь не просто читає, а й формує читацьку еліту, – заступниця директора луцької бібліотеки

У Всеукраїнський день бібліотек заступник директора по роботі з дітьми Луцької центральної дитячої бібліотеки поділилася своїми думками щодо реальної ролі бібліотеки.

«Сьогодні бібліотека – це не книгосховище, не книгозбірня. Нас потрібно називати простором для дітей», – вважає Ніна Бочарова.

Високі пильні стелажі, парти та стільці в рядок – це пережиток минулого. Читальні зали зараз – подушки та ковдри на підлозі, де юні читачі можуть обрати будь-яку книгу з полиці та без зайвого тиску насолоджуватися читанням. Слова про те, що молодь перестала читати – давно придуманий стереотип. Молодь не просто читає, а й формує читацьку еліту, – запевняє пані Ніна.

Тепер у компаніях хизуються не дорогими речами та новенькими смартфонами, а діляться враженнями від відвідин Львівського форуму видавців та новими прочитаними бестселерами. І не останню роль у цьому відіграють бібліотеки, які дають можливість тримати в руках не старі радянські томи літератури, а новенькі книги сучасних видавництв.

«Цього року місцева влада зрозуміла потребу в читанні та ми отримали 230 тисяч гривень на поповнення бібліотеки. Якщо раніше ми ходили у книжковий магазин раз на півроку, то тепер ми 2 рази на місяць ходимо в магазини» - ділиться радістю Ніна Іванівна.

Читачі, звичайно, щасливі мати змогу прочитати новинки світової літератури взявши книгу в бібліотеці, бо ж не кожен має можливість придбати її самостійно.

Найбільш читабельними сьогодні є твори фентезі, зауважує пані Ніна. «Багатьом дітям важко приймати сьогодення. Певною мірою до цього їх спонукають самі батьки. Діти просто «варяться» у сімейних проблемах. Батьки надто стурбовані питаннями заробітку, домашньої рутини тому вони не цікавляться переживаннями своїх дітей. Через те вони просто хочуть відійти від цього всього і поринути в той час, де нема комунальних рахунків та інших турбот, де все може вирішити помахом чарівної палички».

Та попри стандартні уявлення варто знати, що в бібліотеках не лише читають. Вони забезпечують інші цікаві форми дозвілля. Це квести, презентації, зони відпочинку, кіноперегляди та показ мультфільмів.

А як давно ви були у бібліотеці? Можливо, варто запланувати візит?

Спілкувалася Катерина КОБЕРНЮК

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.