| Реєстрація
       

Українські школярі вивчатимуть проблему торгівлі людьми «на практиці»

08.04.2010 17:52 → Українські школярі вивчатимуть проблему торгівлі людьми «на практиці»

Сьогодні, 8 квітня, в Києві було представлено новий урок для загальноосвітніх шкіл, який допоможе вчителям в обговоренні з учнями проблеми торгівлі людьми. Про це пише УНІАН.

Запровадження в школах України таких уроків відбуватиметься в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи і має на меті інформувати молодь про небезпеку торгівлі дітьми.

Як повідомляє прес-служба Представництва Євросоюзу в Україні, презентація проводилась після тренінгу для вчителів з усіх областей України, який було спрямовано на демонстрацію того, яким чином запровадити рекомендації з протидії торгівлі людьми на практиці.

Перший заступник міністра освіти й науки України Борис Жербовський підтвердив, що незабаром цю тему буде інтегровано до навчальної програми в усіх школах країни. Методичні рекомендації до проведення уроку було підготовлено Міністерством освіти й науки України у рамках проекту Ради Європи та Євросоюзу.

«Рекомендації включають в себе практичні вправи, методичні матеріали та довідкову інформацію, які покликані допомогти вчителям пояснити молоді про ризики, що пов’язані з різними життєвими ситуаціями, як, наприклад, пропозиції роботи за кордоном чи мандрівок», – пояснила автор рекомендацій, доцент Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова Тамара Бакка.

Як зазначив представник Генерального Секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Аке Петерсон, цей шкільний урок допомагає, між іншим, підвищити рівень інформованості серед вчителів щодо положень Конвенції Ради Європи.

У свою чергу керівник програм допомоги Представництва Єврокомісії в Україні Лаура Гаряняні додала, що європейська практика показує, що ініціативи з інформування населення, націлені на дітей, як потенційних жертв торгівлі з метою трудового та сексуального рабства, допомагає знизити рівень торгівлі людьми загалом.

За останнім звітом уряду США щодо питань торгівлі людьми (http://www.state.gov/g/tip) Україна вважається як джерелом, так і транзитною країною для торгівлі чоловіками, жінками та дітьми, яких перевозять з метою примусової праці та сексуальної експлуатації заради отримання зиску. Діти є одними з основних жертв торгівлі людьми – наприклад, Міністерство внутрішніх справ повідомляє про 51 жертву цієї злочинної діяльності лише в 2009 році. Основними країнами призначення є Росія, Польща, Туреччина, Італія, Чеська Республіка, Португалія та Іспанія.

Спільний проект Ради Європи та Європейського Союзу зі зміцнення та захисту прав жінок та дітей в Україні (www.coe.int/tres) в співпраці з урядом України, а також громадянськими організаціями зосереджують увагу на питаннях гендерної рівності (боротьба з дискримінацією та насильством проти жінок) та захисті прав дітей (такі проблеми, як дитяча праця, прояви насильства та розбещування дітей, торгівля дітьми та сексуальна експлуатація дітей).

Версія для друкуВерсія для друку

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

CAPTCHA

Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.

Розробка сайту Internetdevels, Луцьк

© 2009 “Волинський Iнформацiйний Портал OnLine”.