Купіть свій рейтинг в антирейтингу. Дорого

Вибори. Це слово, яке набило оскомину нашому люду, у середовищі представників ЗМІй сприймається по-особливому. У період, коли цей інструмент демократії – на горизонті (тобто день волевиявлення принаймні не далі, ніж за якихось півроку), особисто я будь-яку заяву, пресуху, ініціативу чи акцію найперше сприймаю через призму «кому треба, хто робить і хто платить».

Не стала винятком і дійство з гучною назвою «Антирейтинг депутатів Луцької міської ради». Акція, як назвали цей цирк під відкритим небом її реалізатори, популярністю у людей не користувалася. Окрім того, точно знаю, що вивідати про її закулісся до палатки в центрі Луцька підходило чимало журналістів, депутатів і їхніх родичів чи друзів (типу агенти під прикриттям). А особисто для мене акція з розряду показушних перейшла у повну каку, коли уздріла на місці заповнення так званих анкет антирейтингу Андрія Сажнєва.

Для тих, хто не в темі (і вже точно – не в «долі»): у 2012-му цей славний дєятєль мав свою далеко не «мінуту слави» (з найвеселішого – участь у проектах «]]>Буратіно]]>» та «Кіно для Ткачука»). А потім – зник. Причому, як мені відомо, доля була до нього не надто люб’язною. Траплялися моменти, коли грошей не було навіть на проїзд у маршрутці. І він, телефонуючи до людей, просив на зустріч прибути ближче до його дому, бо він, бачте, такий бідний, що аж невиїзний.

Саме через це у 2013-му один чоловік пошкодував хлопця і спробував влаштувати його на підзаробіток до свого приятеля. Чим, до речі, вкотре довів давню істину, що зроби добре діло – і воно тебе обов’язково дістане. Бо на працю в поті чола заради хліба щоденного Сажнєва надовго не вистачило. За умови, що хлопцю запропонували доволі пристойну, як для Луцька, заробітну плату, він примудрився за перший місяць роботи на випробовувальному терміні обікрасти свого роботодавця, завдавши збитків на суму в межах 6 тисяч гривень. Отож, підсумок спроби працювати на чесно зароблені – порушення кримінального провадження.

І ось напередодні місцевих виборів Сажнєв виплив знову. І не де-небудь, а в центрі міста. Такий собі люстратор місцевого масштабу. Анонс акції виглядав так приблизно так (згідно з публікацією на ]]>ВАР]]>): У Луцьку стартувала акція під назвою «Антирейтинг депутатів Луцької міської ради», під час якої визначать найгірших депутатів міськради. У неділю 14 червня члени ГО «УНСО-ВОЛИНЬ» встановили на Театральній площі міста поруч зі своєю палаткою величезний банер з фотографіями обранців міської ради. Таким чином, активісти намагаються привернути увагу лучан і залучити їх до обговорення кандидатур депутатів, які на думку громадськості негативно зарекомендували себе під час роботи в Луцькій мерії. Лучанам пропонують не лише висловити свої думки стосовно діяльності обранців, а й проголосувати за того, хто на їхню думку найгірше виконує свої обов’язки. Разом з тим, пересічним лучанам пропонують пригадати «здобутки» та «напрацювання» обранців і проголосувати за того, хто на їхню думку працює найгірше. В той же час, активісти пропонують громадянам обрати одного з депутатів, написати його ім’я на папері та вкинути його в символічну скриньку для голосувань – пластиковий смітник. Цим самим люди показують свою позицію до діяльності того, чи іншого обранця. Коли акція завершиться, активісти складуть список депутатів, до яких люди втратили довіру. Саме ті, хто набере найбільшу кількість голосів, – сформують «Антирейтинг депутатів Луцької міської ради». Акція триватиме до 28 червня, а вже 1 липня, після підрахунку голосів, оголосять її результати. «Вже за перший тиждень акції проголосувало понад 1000 людей. Разом з тим, до стенду, встановленого активістами ГО «УНСО-ВОЛИНЬ» постійно підходять десятки людей, аби поспілкуватись про політичну ситуацію та обговорити кандидатури обранців, яких варто внести в «антирейтинг».

Отож, повторюся, так звані активісти пообіцяли: вже 1 липня, після підрахунку голосів, оголосять результати цього «галасування». Але чекати так довго не стали. І вже минулого тижня (принаймні я дізналася про це ввечері 24 червня) звернулися (причому не на пряму, а через перемовника) до тих, кого він вже визначили «переможцями» антирейтингу, з проханням матеріально простимулювати їх перенести їхні прізвища з початку списку в кінець. За їхніми словами, трійка «призерів» цієї імітації волевиявлення виглядала так: 1. Микола Яручик, 2. Андрій Козюра, 3. Євген Ткачук. Звичайно, платити ніхто за це не збирався. Найперше – хоча б тому, що ці люди знають, хоч всім і не вгодиш, але значна частина їхніх виборців за цих депутатів – горою. Отож, з пропозиції горе-активістів усі дружно пореготали та й потому.

Аж – ні. 30 червня на електронки волинських ЗМІ надходить наступне повідомлення (стилістику зберігаю): «Добігла завершення акція «Антирейтинг депутатів Луцької міської ради». Найгірших чекає народна люстрація. Понад 4 тисячі лучан протягом двох тижнів голосували за найгірших на їхню думку депутатів міської ради. Акцію організували члени ГО «УНСО-ВОЛИНЬ». 28 червня в скриньку кинули останні «бюлетені» і тепер триває підрахунок голосів. Активісти передали «бюлетені» до Києва, де їх підрахують. Хто став лідером антирейтингу, лучани зможуть дізнатися під час чергової сесії міської ради Луцька. Також озвучать повний список депутатів, за яких проголосували люди. В цей день до Луцька з'їдуться представники «УНСО» з інших регіонів України та влаштують народну люстрацію для депутата, який займе перше місце в списку народних «улюбленців». Цю людину чекає катання на смітникові та спілкування з громадою».

Отож, як бачимо, анонсували оголошення результатів горе-рейтингу 1 липня. І тут раптом – Київ. Порахували, що є понад 4-ри тисячі голосів і не можуть на 50 купок без столиці розкласти (за кількістю депутатів Луцькради)? Другу частину циркового дійства призначили аж на 29 липня (а саме тоді буде сесія), щоб ще місяць торгувати місцями у списку?

А ще насторожило речення: «В цей день до Луцька з'їдуться представники УНСО з інших регіонів України та влаштують народну люстрацію для депутата, який займе перше місце в списку народних «улюбленців». Це ЩО? Для кого і з якого дива готують цю «картинку»? Невідь-хто, такі собі новоявлені тітушки, з абсолютно висмоктаної з пальця причини приїдуть до обласного центру Волині влаштовувати провокації?

Як на мене, ця акція – це вже навіть не політичне заробітчанство місцевого масштабу. Це відкрите нехтування правами людини та законодавством України. Тільки от питання, кому це треба та хто за це платить, так і залишається відкритим. А до finita la comedia – ще ой як довго…

Коментарі 2

14 + 1 =
Фанат, 01 Липень, 14:36
Зібрати лучан і самих тих тітушок в смітники повкидати. Надоїли вже зі своїм сміттям.
Фанатка, 01 Липень, 15:33
І почати з дівчини, яка сидить в палатці
Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.