Децентралізація сьогодні:ефективність діяльності об’єднаних територіальних громад

Сьогодні Україна стоїть на шляху до реформ.З дня незалежності України ми маленькими кроками рухаємось до тієї омріяної мети: бути самостійними і вільними не на папері, а в наших серцях. Важливим етапом  для розбудови нашої держави стала реформа децентралізації і створення об’єднаних територіальних громад. Яка ж мета цих громад?Помилково вважати, що лише об’єднання.Ідея розвитку і підвищення якості життя населення — ось та основа, з якої громада формує свою позицію та стратегію.

Волинський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України організували прес-тур для волинських журналістів та студентів факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, який стосувався реалізації стратегій у волинських ОТГ. Завдяки цьому прес-туру ми мали змогу переконатись у тому, що зміни відбуваються. Більше того, у свідомості людей з’явилось те бажання розвиватись та вдосконалювати свою громаду. У програмі прес-туру передбачалась поїздка до трьох центрів територіальних громад: Устилуг, Зимне та Павлівка. В Устилузі журналісти мали змогу познайомитись детальніше з роботою та стратегією Устилузької ОТГ,на власному досвіді переконатись у перспективній діяльності Устилузької молодіжної організації, яка прагне сформувати у молоді активну громадську позицію. Голова УМО Віктор Вавринюк розповів про організацію свята фарб, битву водою та фільми під відкритим небом. Заступник Устилузького міського голови Світлана Дубицька акцентувала увагу на туристичному аспекті стратегії, а саме музей імені Ігоря Стравінського, відомого на весь світ композитора.Експерт з регіонального розвитку ВП ЦРМС Петро Гоцалюк зазначив, що децентралізація буде ефективною лише тоді, коли співпрацюватимуть держава, громада та бізнес.

На території Зимнівської об’єднаної територіальної громади ми мали змогу побачити етапи написання стратегії та діяльність ЦНАПУ. В’ячеслав Католик, голова Зимнівської ОТГ, запевнив, що думка громади — пріоритет будь-якої діяльності.

На території села Старий Порицьк справжньою візитівкою є підприємство, яке виготовляє органічну продукцію без ГМО. В рамках прес-туру журналісти відвідали ТОВ «Старий Порицьк», яке є одним із інвестиційних сфер діяльності і забезпечує робочі місця для місцевих жителів. Оксана Стасюк, начальник відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та містобудування, поділилася досвідом Павлівської громади і зосередила увагу на основних напрямках роботи та стратегічних цілях.

Звичайно, що це лише початок. Ми побачили ті центри, які є зразками того, як жителі громади, маючи бажання, створили ту можливість для секторіальної децентралізації( розвиток певних сфер). Дехто з громад вже має визначні досягнення, а хтось лише тільки об’єднався. Не варто очікувати, що буде легко. Громади мають пройти той переломний етап, коли вони зрозуміють, що поруч з фінансами, якими вони розпоряджаються самостійно, приходить і велика відповідальність за кожне рішення. Варто обіцяти людям не популізм про краще життя, а реалізовувати ті обіцянки спільними зусиллями задля розвитку своєї територіальної громади. Лише тоді, коли кожен віддалений куточок буде відчувати свою значущість, громада зможе збудувати  міцний фундамент, з якого і починається оновлена Україна.

Коментарі 1

6 + 11 =
Сергій Васильович, 16 Грудень, 21:22
подивимось до чого ця реформа доведе села особливо невеликі)) добиратись на велосипеді (так як автобус ходить 2 ра3и в неділю) 20 км щоб в3яти довідку про склад сімі))) ще нічого в Украіні не 3робили для покращення життя людей
Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.