• 12.12.2017 15:02

«Зло має бути покараним», - журналістка про волинський благодійний фонд

Журналістка Ірина Мусій виграла суд у благодійного фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" щодо доступу до інформації про витрати.

 Про це пише ]]>Волинь 24]]>.

"11 грудня 2017 року Львівський апеляційний суд задовольнив мій позов частково щодо надання мені звітів про доходи та витрати фонду Палиці в 2014-2016 роках.

А саме вимоги в частині надання звітів про витрати фонду були задоволені. І тепер я з нетерпінням чекаю, коли зможу приїхати та пофотографувати всі документи у фонді Палиці." - пише Ірина Мусій.

"Нагадаю, я звернулась із позовом до суду, тому що фонд Палиці спочатку погодився мені надати відповідь на запит (йдеться про звіти щодо надходження та використання коштів фондом за час його діяльності з 2014 до 2016 років). 

Однак потім, зважаючи на велику кількість інформації, я попросила про час і місце зустрічі, де я можу все пофотографувати, що передбачено теж законом "Про доступ до публічної інформації". У відповідь мене попросили почекати певний час, а потім взагалі відмовили, мовляв на підставі того, що, фонд не є розпорядником інформації і тд." - зазначає журналістка.

"Я звернулась до суду і 27 червня Волинський окружний суд відмовив мені в задовленні позову повністю.

Натомість Львівський апеляційний адмінсуд задовольнив позов частково - в тій частині, де я прошу надати мені інформацію про те, яким чином витрачалися кошти з фонду.

Текст рішення суду я отримаю згодом і розповім більше..." - пише Мусій.

"І цього б не вийшло без підтримки медіаюриста з "Платформи прав людини" Олександра Бурмагіна, адвокатки Людмили Роюк, що представляла мене в суді та Надії Бабинської з ініціативою #насудзадоступ, що дозволила мені не витрачати власні кошти на судовий збір.

В багатьох виникає питання: чому я це продовжую? Бо це моя робота. Під час проведення розслідування про ГФ "Варта порядку", яке фінансував фонд, цифри дуже важливі. Ніхто із членів громадського формування не поніс відповідальність за свої незаконні дії.
Триває розслідування СБУ щодо очільників громадського формування.

Тому питання залишається відкритим: які суми і на що витрачалися з фонду Палиці? Скільки з них було передбачено на фінансування ГФ "Варта порядку"? і на які завдання членів цього формування?

Важливе доповнення: політики створюють фонди і часто діяльність таких фондів непрозора. Я не можу запевнити, що розпочинаю процес перевірки всіх фондів політиків, але якщо хтось готовий це робити разом зі мною, то ми могли б разом перевірити і інши фонди =)

Зло має бути покараним." - йдеться у дописі.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 1

Олег, 12 Грудень, 15:49
Дуже добра робота! Мутять мутки отприски янучари і кажуть ми неТакі... такі-такі - гниль болотяна стяжательства і дерибану. З ними треба попрощатись пошвидше, аби янучару не змінили круто підсилившись неуками дурнуватими у всяких самооборонах..
Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.