• 07.10.2017 13:40

«Я хочу, щоб люди насолоджувалися», - луцька художниця еротичних розмальовок

Щорічно у другу неділю жовтня в Україні святкують День художника. З цієї нагоди ми вирішили поспілкуватися з цікавою мисткинею, яка свого часу поставила на вуха усе місто своїми творами.

 

 

Смілива, відверта та харизматична Марічка Островська. Волинська художниця, відома своєю збіркою еротичних розмальовок, спеціально для інтернет-видання «VIP» розповіла про свій проект «БезГрішні». 

 

Розкажіть про ідею створення проекту. Чому саме розмальовки?

- Взагалі, я багато малюю в дорозі, малюю лінійно, здебільшого малювала людей, окремо чоловіків і жінок, потім – це випадково побачила подруга в книгарні «Є» - Аня Луцюк і сказала, що це буде класна тема антистресс розмальовок для дорослих, так як ці розмальовки нині популярні. Виникла така собі комерційна ідея. До цього в мене була купа робіт, купа напрацьовок, я малювала, але не знала у що це виросте, не знала, що це буде у майбутньому.

 

 

Чому з’явилася саме ця концепція еротичного характеру?

- Якось так склалося, що я сама. Люди говорять про те, що їм наболіло, і оскільки у мене немає по житті нікого поруч, окрім моїх друзів – це вилилось у такий проект, як БезГрішні.

 

Як ви можете охарактеризувати свій стиль?

- Це суто українські мотиви, український стиль, в основі якого лежить козак і лялька-мотанка, під яких може ідентифікувати себе кожен, хто розмальовує БезГрішні. Стиль суто український, я ж українська художниця і працюю з нашими рідними мотивами і відчуттями. По іншому – ніяк.

 

 

Що ви хотіли донести до людей своїми розмальовками, тоді коли з’явилася ідея «БезГрішних»?

- Саме «БезГрішними» я хотіла закликати людей, щоб вони не боялися, щоб вони відчували, щоб вони насолоджувалися. Щоб вони через фізичні моменти близькості збагачували духовні і навпаки. Навіть індійська камасутра – це практика не суто тілесної любові – а й духовної. Так само і в нас в Україні таке було поширеним, тільки через ту радянську систему настільки було забите, що люди боялися слово «секс» сказати. А старенькі бабці на Поліссі і зараз розказують різні сороміцькі казки та пісні. Тож воно нам просто було заборонено.

 

Звідки ви черпаєте натхнення для нових ідей?

- Це абсолютно спонтанно і абсолютно зі всього. Можу їхати в маршрутці і почути історію. Особливо, коли хтось голосно говорить по телефону, можна краєм вуха підслухати і взяти дуже хороші ідеї. Також мене надихають мої друзі. Тобто всі ідеї для моїх робіт приходять з повсякденного життя.

 

 

 

Ви часто у своїх роботах торкаєтесь теми і кохання, і сексу. Скажіть, на вашу думку, що важливіше духовна близькість чи фізична?

- В парі одне без другого не буває. Тобто і те, і те стоїть на першому місці. Не можна бути з людиною, з якою тобі не приємно цілуватися так само, як не можна жити з людиною, з якою ти не можеш говорити.

 

Чи має секс на ваших картинах якийсь сакральний підтекст?

- Насправді все дуже просто. Коли ти робиш це з коханою людиною одразу все пряме стає сакральним. Але ясне діло, що тілесна насолода має велике значення для кожного з нас. Ми кайфуємо від цього, нащо говорити ні, якщо воно так.

 

 

 

Як ваші близькі відреагували на вашу творчість?

- Нормально, мені наш Господь подарував дуже гарну родину, яка сприймає все дуже легко. І моїм друзям усе подобається. Ну зрозуміло бувають підколи, але це дуже дружні підколи.

 

Чи буде у ваших «БезГрішних» продовження?

- Так – це будуть ті самі БезГрішні, тільки будуть змінюватись пози, і в другому томі буде вулична любов, а стосовно третього тому я поки що нічого не скажу, нехай буде секретом, але всього їх буде три томи.

 

 

Що б ви порадили молодим митцям, які хочуть проявити себе, але бояться, що їх не сприймуть?

- Головне – це бути вільними і робити те, що справді хочеш. Коли людина вільна, коли вона робить те, що хоче – вона в гармонії з собою і з навколишнім світом. Що має бути зроблено, те буде зроблено. Тож просто треба не боятися і бути вільним.

 

Спілкувався Ігор ТІТКОВ

Фото Анастасії КАЧИНИ

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.