• 13.10.2017 19:13

Волинські віпи розповіли про п’ятницю 13-го

П'ятниця 13-го сприймається усіма людьми по-різному. Для когось це звичайний день, а хтось боїться виходити на вулицю через впевненість, що з ним трапиться лихо.

]]>Перший]]> зібрав коментарі відомих волинян про цей містичний день.

Тетяна Єремеєва, головний лікар Центру хірургії ока професора Загурського

«Я народилась 13 числа. Деякі мої уродини припадали на «п'ятницю 13». Дуже спокійно до цього ставлюсь. Вважаю, з християнської точки зору, що віра у силу чогось іншого, окрім Бога - є прояв лжевірства та другим гріхом з 10 заповідей Божих. З точки зору психіатрії, боязнь 13 числа (трискайдекафобія) - це різновид фобії у людей з нестійкою психікою».

Вікторія Поліщук, режисер НСТУ - Волинська регіональна дирекція

«Вважаю, що не варто боятися п'ятниці 13-го, магнітних бурь, сонячного чи місячного затемнення. Усі наші забобони працюють на підсвідомому рівні і часто, різні невдачі чи курйози простіше списати на день в календарі чи примхи природи. Налаштовуйте себе позитивно, а неприємні ситуації чи події нехай лише загартовують нашу витримку та характер.

Сергій Мартинюк, соліст гурту "Фіолет"

«Ставлюся спокійно. Не забобонний. Однойменний фільм люблю»

Віталій Собко, голова інформаційно-видавничого центру, священик кафедрального собору у Волинській єпархії КП

«Острах перед п’ятницею 13 числа – це ніщо інше, ніж забобони. А забобони й марновірство Православна Церква засуджує, як гріх. Вірити слід у правдивого Бога, прислухатися потрібно до Його слова, а не перейматися псевдорелігійними віруваннями».

Назар Пащук, капітан команди "Замок Любарта"

«Якби ви не сказали, я б про нього і не згадав. Боятись не варто. Це не більше, ніж черговий день для мене. А тим, хто боїться цього дня, бажаю не думати про нього і радіти абсолютно кожному дню)». 

Олег Романюк, луцький фотограф

«Ні, скажу я вам. Все моє життя насичене цим числом. Так, низка забобонів є з приводу цієї комбінації чи «чортової дюжини», цього дня був розп’ятий Ісус Христос, 13 жовтня 1307 року піддані тортурам тисячі лицарів-тамплієрів і так далі... В Україні, вважаю, немає такого підгрунтя. Не пригадаю, щоб у нас було щось зле в такі дні. Для мене це улюблене число, дата мого народження і лише позитивні спогади і асоціації. Не бійтесь цього! І гарної вам пятниці:)»

Юлія Євпак, начальник відділу менеджменту та креативних індустрій департаменту культури Луцької міської ради

«Боятися варто людської підступності, а от п'ятницю 13 - взагалі не варто боятися. Не знаю чому, але найкращі моменти мого життя супроводжувало число 13 - місце в літаку, автобусі (коли ці поїздки були мегавдалі), номери успішних контрактів. Навіть, коли їхала вперше до Луцька, то було лише одне вільне місце - тринадцяте:)»

Андрій Разумовський, директор будівельної компанії «Інвестор»

«Я думаю, що боятись не треба. Чесно, ніколи і не думав про це. Треба вірити в Бога, а не в такі речі))»

Алла Жупанюк, телеведуча НСТУ - Волинська регіональна дирекція, керівник арт-студії “Чарівний пензлик”, депутат Княгининівської сільської ради

«Варто боятися, бо в цей день все йде не до ладу. Бо я в нумерологія вірю. Валиться все із рук і плани руйнуються. І ще варто боятися неприємних несподіванок. Тому в цей день краще не планувати важливих справ та нових проектів»

Ореста Осійчук, волинська письменниця

«Ви питаєте про це у людини, яка живе у будинку #13, отримала головну літературну нагороду 13 числа 13 року і на 13-й церемонії нагородження;))). 13-ть – це лише число. Від нас залежить, якими емоціями, думками, вчинками наповнимо цей день!). Нехай він буде добрим, як і решта!»

Тетяна Ціхоцька, українська співачка з Волині, автор-виконавиця, композитор, режисер-постановник

«У мене сестра народилась 13-го числа та кум. Хіба вже щось як станеться, то списують що такий день невдалий. До речі, і хелоуін не святкую, хоча в дитинстві гарбуза зі свічкою ставила на дорогу вночі».

Юлія Іванова, учасниця шоу Х-Фактор 3 та 6 сезонів

«Вважаю, що немає там чого боятись - звичайний день, як на мене). Але, якщо чекати від нього чогось поганого, то силою думок можливо перетворити на поганий день, але в цьому будете винні самі, ніяк не 13-те число). Для мене інколи саме воно бувало щасливим, чи ті самі чорні кішки - їх я не вважаю злими прикметами».

Богдан Богонос, депутат Луцької міської ради

«Я не вірю в забобони. Людина сама визначає своє життя».

Андрій Мацкевич, організатор концертів, керівник NLL PROMO GROUP та арт-менеджер бару "П'ятниця"

«Не знаю, чому багато-хто боїться п'ятницю 13-го, це простий день, як і інші... А ця вся містика, забобони та вірування, пов’язані з цим днем - це просто бажання людей в щось вірити та чимось виправдовувати невдалі моменти свого життя. Якщо боїтеся п'ятницю 13-го, то з таким же жахом на обличчі та нервовим тіком ока очікуйте і на понеділок 16-го. В понеділка навіть більше страшних аспектів - початок робочого тижня, небажання просинатися зранку і так далі»

Соня Кей, українська співачка

«Ви знаєте, так сталося, що 13-те число для мене є щасливим, тому я його ніколи не боюся і вам не варто».

Підготував Андрій Білан

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.