• 10.10.2017 10:12

Волинські школярі натрапили у Цуманській пущі на дуба-гіганта

З нагоди відзначення міжнародного дня мігруючих птахів співробітники Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» організували і провели екскурсію територіями, що є цінними для міграції і зупинок птахів на території парку, а також визначними природними та історичними місцями Волині і Рівненщини. Про це пише газета ]]>Волинь-нова]]>

 

Учасниками екскурсії були учні та педагоги Луцької ЗОШ №13 (33 учасника, серед них 28 учнів та 5 дорослих). На початку маршруту учасники екскурсії відвідали так званий «Тунель кохання», що є відомою туристичною атракцією Рівненщини. Під час його проходження учасники ознайомилися з його історією і передумовами виникнення, і зокрема із його техногенним походженням.

Далі маршрут екскурсії пролягав екологічною стежкою «Горинські крутосхили»; в процесі її проходження учасники оглянули однойменну пам’ятку природи загальнодержавного значення на території НПП «Цуманська Пуща». Під час проходження екостежки учасникам розповіли про низку об’єктів, які зустрічалися шляхом.

На живих прикладах учасникам пояснили схему будови мурашиної колонії та основні принципи її організації, цикл життя та будову міцелію паразитичних грибів, продемонстрована «ковальня» жовни чорної, пояснено суть явища міграції птахів і ряд особливостей біології птахів, що пов’язані з цим явищем.

На оглядовому майданчику над Горинню учасникам на наглядному прикладі пояснили принцип екологічного коридору для птахів. Крім того, учасники із захопленням слухали розповідь Павла Савчука про естетичну, історико-культурну, ландшафтну та біологічну роль старовікових дерев, а також культ «священних гаїв», що існував у пращурів-слов’ян. 

Наступним етапом екскурсії був відпочинок на рекреаційному пункті «Холодок», під час якого учасники грали в біологічну гру «відшукай сліди тварин», а також проводили час у спортивних рухових іграх. Під час зупинки на березі водосховища поблизу с. Мочулки учасникам за допомогою фото- презентаційних матеріалів та електронних засобів було розказано про основні види птахів, що формують тут колоніальне гніздування навесні і на початку літа, а також раритетні види, що зустрічаються в парку.

На завершення екскурсії учасники відвідали Історико-культурний комплекс селища Олика, де оглянули замок-резиденцію князів Радзивілів, костел Святої трійці, костел святих Петра і Павла, а також ряд інших об’єктів і барель’єфів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.