• 11.02.2018 17:30

Волинські дерев'яні коники підкорили українців на шоу «1+1»

Княгининівська громада у третьому турі шоу “Громада на мільйон” вийшла у лідери змагань, заробивши найбільше коштів. За свій унікальний продукт – народну дерев’яну іграшку – на столичному ярмарку княгининівці заробили рекордну суму: без малого 13 000 грн. 

 У неділю 11 лютого вийшов в ефір третій випуск соціального бізнесово-розважального проекту «Громада на мільйон». У кожному випуску кожна з п’яти громад-учасників виконує завдання і наближається до головного призу – одного мільйона гривень, - пише ]]>Волинь24]]>.

На третьому етапі громади отримали нове завдання: розробити та представити власний унікальний продукт. Княгининівська громада вирішила робити традиційну народну дерев’яну іграшку – ту, якою давно займається місцева родина Бондаруків. 

 

ОСОБЛИВЕ ЗАВДАННЯ

На те, аби придумати і втілити у життя цей бізнес-проект, громади мали всього 60 годин. Продукт повинні оцінити покупці на ярмарку у Києві. Переможе той, хто заробить на ярмарку зі своїм товаром найбільше грошей. 

“Пам’ятайте, продукт має бути конкурентноспроможним” - наголосила представник інвестора Ірина Озимок.

“Третє бізнес-завдання – це вже, по-суті бізнес-проект. Треба розробити відповідний дизайн, бренд, продумати маркетингову стратегію... Цікаво, наскільки вони зможуть продавати звичайні речі по-особливому” – пояснила третє завдання представник інвестора.

ЯК ВИБИРАЛИ

У Княгининку на зборах громади з продуктом визначалися цілий день.

“В мене був шоковий стан... Бо реально у нас нічого унікального не виробляється, аби сказати, що от так, це – у Княгининку!” – пригадує свій стан очільниця Княгининівської громади Олена Твердохліб.

Були різні ідеї. Пропонували ловити і готувати просто перед людьми рибу. Утім, зійшлися на тому, що це має бути щось насправді унікальне.

“Це має бути щось таке, що більш ніхто не вміє робити. Щоб потім ми змогли зробити товарний знак... Це має бути така штука, що всі туристи, дізнавшись, що таке у нас є, будуть до нас їхати” – пояснювала голова громади. 

Зрештою, згадали, що на території громади живе родина художників Бондаруків. Андрій Бондарук не перший рік займається виготовленням традиційної народної дерев’яної іграшки. Їх знають зокрема, усі учасники спільноти ]]>“Українська іграшка”]]> у Фейсбуці. 

400 ІГРАШОК – ЗА ДОБУ

Андрій Бондарук заявив: якщо йому візьмуться допомагати інші – він візьметься за 60 годин зробити такі іграшки, які громада зможе представити у столиці. 

Майстрові взялися допомагати художник з Рокинь Василь Мішко та вчитель праці Валентин Турек. Тож робити іграшки взялися і учні у школі, і майстри у себе вдома. 

За добу у Княгининівській громаді виготовили 400 іграшок. Потім Ірина Бондарук організувала дітей, аби ті розмалювали вироби. 

 

]]>Коники і брязкальця з Волині зробили фурор на шоу «1+1». ФОТО. ВІДЕО]]>
 

НА ЯРМАРОК!

Наступного дня у Києві організували ярмарку. Намети поставили на Софіївській площі, біля пам’ятника Богданові Хмельницькому.

Ірина Озимок оголосила правила змагання: кожна з п’яти громад отримує опечатану прозору скриньку, куди покупці кидатимуть гроші, а також 300 гривень дрібними купюрами – аби давати здачу. Усі гаманці учасники мають здати. На торгівлю – всього 4 години. Хто заробить найменше – покине проект. Зароблені гроші громади мусять віддати на благодійність.

 

]]>Коники і брязкальця з Волині зробили фурор на шоу «1+1». ФОТО. ВІДЕО]]>
 

Аби привернути увагу перехожих, учасники змагання взялися кричати, співати і приказувати, росхвалюючи свій товар. “Не проходьте стороною, часу не марнуйте, в нас чудові іграшки для діток купуйте!” – гукали княгининівці.

“Це гарне випробування. Вони вперше стали справді конкурентами” – пояснила Ірина Озимок.

Бузька (Миколаївська область) продавала овочеві льодяники, Печеніжинська (Івано-Франківська область) – добуту на власній території сіль, Скала-Подільська (Тернопільська область) - воду, Новопсковська (Луганська область) – крейду.

Майстре іграшок Андрій Бондарук навіть зізнався, що придбав кілька цукерок у конкурентів – Бузької громади.

Зрештою, за результатами торгів, Княгининівська громада здобула перше місце, заробивши найбільшу суму – 12 тисяч 920 гривень. 

Проект покинула Скала-Подільська громада, яка за воду заробила найменше.

Фото надані Оленою Твердохліб

Довідково: 

Соціальний бізнесово-розважальний проект «Громада на мільйон» створено спільно з програмою підтримки децентралізації  в Україні Агентства США з міжнародного розвитку   “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE). 

У реаліті 5 з 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) змагаються за 1 мільйон гривень від фонду WHISEF, які зможуть використати на власний розвиток. У кожному випуску громади-учасники отримують завдання від ведучих та інвесторів Ірини Озимок і Дмитра Огньова, за виконання яких отримують віртуальні кошти та наближаються до головного призу.

У проекті «Громада на мільйон» телеглядачі можуть побачити, які можливості відкриває процес децентралізації для жителів кожного регіону, та як завдяки незначній сумі грошей прості українці можуть творити великі зміни.

У проекті беруть участь п’ять громад: Бузька (Миколаївська область), Печеніжинська (Івано-Франківська область) Скала-Подільська (Тернопільська область), Новопсковська (Луганська область) та Княгининівська (Волинська область) 

У кожному випуску кожна з п’яти громад-учасників отримує завдання від ведучих та інвесторів Ірини Озимок і Дмитра Огньова, за виконання яких отримують віртуальні кошти та наближаються до головного призу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.