• 11.04.2016 14:34

Волинська митниця – в очікуванні нових кадрових рішень і потрясінь

Ініціатор кардинальних змін на Волинській митниці – ниншній в.о. начальника Олександр Шавлак, котрий  всупереч запевненням про призупинення кадрових змін вже має двох нових заступників.

Отож, Тетяна Кравець та Пахута Віталій з Чернігівщини  приступили до виконання своїх обов’язків. Про це з достовірних джерел стало відомо ще минулого тіжня, а днями очікується призначення Шавлака вже не просто виконувачем обов’язків, а повноцінним керівником Волинської митниці.

Стосовно двох нових заступників посадовця, інформація практично відсутня, однак, в мережі ]]>Інтернет жвавий інтерес викликає відео]]>, на якому особа дуже схожа на Тетяну Кравець перебуває в стані, що не тільки не личить, а просто суперечить званню державного службовця в Україні.

Зважаючи на безпрецендентну для реігону протидію таким  кадровим призначеням, рішення ДФС викликає як мінімум здивування в колі керівників Волині та власне, колективу Волинської митниці.

Джерела свідчать, що якщо наказ про призначення Олександра Шавлака начальником регіональної митниці ще не підписаний, то принаймні його проект Голова ДФС має намір завізувати негайно.

Причина такого поспішного рішення – політична ситуація, що на кар’єрі ниншінього очільника ДФС позначиться не найкращим чином, бо з формуванням нової коаліції в парламенті його кандидатура на ще один терімін керування ДФС не фігурує, - інформують обізнані експерти.

Допоки волинська влада та громадськість, представники якої незмінно пікетують адмінприміщення митниці на західному кордоні майже два тижні, намагаються переконати Київ в недоцільності кадрових ротацій в області, зважаючи на низку крищучих фактів з кар’єри Олександра Шавлака, столиця в особі голови ДФС призначає на багату бурштином Волинь чиновників, чия попередня діяльність свідчить про наявність корупційних дій.

Про те, що митну службу Волині очолив майтер корупційних схем та бурштинових операцій написали з посиланням на достовірні джерела найповажніші видання національного рівня та регіональні інтернет-медіа. Те, що ці звинуваченя небезпідставні, свідчить кілька документів, що потрапили в розпорядження нашого видання.

Аналіз цих документів свідчить про низку невипадкових деталей щодо партії бурштину, що безперешкодно пройшла митний контроль на Чернігівщині за час керівництва Шавлака  регіональною митницею і яку затримали білоруські митники на початку 2016 року.

Як виявили білоруські митникии, під виглядом гранульованого насіння соняшника з України до Литви прямувало 828 кілограмів бурштину, звісно ж видобутого нелегально.

У тому, що аналогічна сумнівна партія  макухи перетнула кордон України у грудні теж підтверджують документи на оформлення вантажу. І в обох випадках до оформлення цих партій були причетні одні і ті ж посадові особи, які вочевидь були добре поінформовані про відправиника та одержувача бурштинвоовї контрабанди. Відтак, замість 22 тюків соняшникового лушпиння білоруські митники під час більш ретельного огляду виявили 42 мішки нелегального бурштину.

Цікавий факт: інспектора, причетного до цього правопорушення не звільнили з митної служби, а лише перевели в підрозділ ІТ. Як відомо, Шавлак несподівано отримав нове призначення на Волинь.

До цього лишається додати, що в переліку професійних «здобутків» Шавлака – службова перевірка щодо приховування ним в декларації акцій одного з чернгівских підприємства на 1,5 мільйона гривень та бізнес-конфлікт, про який детально йдеться в матеріалі  виданя «Дзеркало тижня».

За таких професійних досягнеь Шавлак на Волині запевняє, що не має довіри до місцевих митників, тому й вимушений призначати кадри з іншої області.

З-поміж волинян, як інформують достовірні джерела, на керівну посаду вже призначено Тетяну Кравець, яка разом із довірою Олександра Шавлака, згідно з висновками службової перевірки, про яку йдеться в матеріалі Волинського інформаційного порталу «Як «намахати» державу на 2,5 мільйона гривень», підлягає звільненню з тієї причини, що описані факти не могли відбутися без її участі або ж відвертої службової недбалості.

Окрім того, відповідно до наказу ДФС від 28 березня 2016 року №254 розпочато чергове переформатування роботи митних пунктів- митний пункт «Волинь-центральний»ліквідовується, натомість знову створюються митні пости «Ягодин» і «Устилуг», які завсім недавно буде ліквідовано з поясненням «оптимізація структури».

У рамках такої оптимізації доля чотирьохсот працівників митниці – під питанням, оскільки звільняти незгодних під виглядом реформ – звична практика у владних структурах..

Навіть позиція Голови Волинської ОДА Володимира Гунчика та Голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці щодо недоцільності масштабних кадрових змін на митниці – для київських посадовців із ДФС не аргумент.

В останньому коментарі в ефірі телеканалу «112» голова ДФС Роман Насіров пояснив свою позицію інтересами держави та намірами побороти контрабанду. Дослівно це прозвучало ]]>так]]>.

Тобто, оптимізація та боротьбі з контрабандистами –це державницька позиція, якої керівникам Волині порадив дотримуватися Роман Насіров.

При цьому позиція Олександра Шавлака у контексті  інтересів держави та боротьби з контрандними потоками  описана вище та у матеріалі «Очільник митниці співпрацював з РФ?»

Саме такі неспростовні факти не дозволяють волинянам, керівникам області та колективу митниці  з розумінням ставитися появи публікації щодо захисту інтересів держави Волинською митницею під керівництвом Шавлака.

Оскільки протистояння на Волині досягло свого піку, то офіційна інформація з Волинської митниці про нібито провокації з транспортування чергової партії бурштину через Волинську митницю, яку її нинішні посадові особи – керівники пропонують розглядати як дискретитацію їхніх намірів побороти контрабанду, неупередженого читача змушує   звернутися до фактів..

]]>Понад 800 кілограмів бурштину]]>, який затримали білоруські митники після проходження митного контролю в часи керування Шавлака на Чернігівській митниці на початку року, півтори тонни бурштину, що без перешкод пройшов митницю на Волині в березні цього року і офіційне попередження про цілком ймовірний такий же факт на Волині за умови заміни волинського митного менеджменту на чернігівський та відкомандирування десятьох керівників середньої ланки митниці, позиція яких щодо нвоовго керівника митниці категормчна,  на професійне навчання до Києва – це справді боротьба з контрабандистами чи її імітація на всяк випадок, якщо незаконний вантаж таки виявлять?

Виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Олександр Шавлак розповів про те, чому команда з Чернігова краща, ніж місцеві фахівці. Про це йдеться в сюжеті ]]>Громадське.Волинь]]>.

Нагадаємо, нещодавно колектив Волинської митниці підняв бунт проти нового керівника. Неофіційно все виглядає чи, точніше, ]]>читається, значно цікавіше]]>. Цитую: «З 1998-го року він працював на різних посадах Чернігівської митниці. Саме в цей період область увійшла до трійки регіонів-лідерів за обсягами контрабанди.

Не обійшли увагою журналісти і ]]>Шавлака-бізнесмена]]>. Адже фірма, як викрили ЗМІ, займалася не будівництвом, а віджиманням у мешканців міста їхніх власних квартир в уже зведених будинках.

 По-перше, з’ясувалося, що в кінці грудня від того ж відправника і на адресу того ж одержувача аналогічна поставка вже проходила. Правда, тоді білоруси, мабуть, скрупульозно не перевіряли так званого «макуха», і контрабандний бурштин успішно розчинився за межами України. Причому в ]]>грудні цю поставку обслуговувала та ж зміна митників]]>, що і в лютому».

Ірина СЕМЕНЮК

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 2

ПРАВЛЬНО РОБИТЬ, 11 Квітень, 14:55
Нехай звільнить всіх митників бо всі корупціонери та хабарники і перстане пропускати кожного контрабандиста без сплати держмит та зборі в в казну а не на лапу митнику .....А пркладок Никитюка та Гіля щей хай посадить...
tyi, 11 Квітень, 16:41
Ірина Семенюк,навчіться писати без помилок.
Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.