• 30.11.2017 11:50

ВІЛ нині найбільше вражає партнерів гомосексуальних пар, – волинські медики

«Право на здоров’я» – гасло цьогорічного Дня боротьби зі СНІДом, що світова громадськість відзначає щорічно 1 грудня і щорічно демонструє міжнародну солідарність у зусиллях знизити тягар цієї хвороби.

«Це право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я. Це право кожного, зокрема й людей, які живуть із ВІЛ, а також їх оточення, на обстеження і лікування, право на повагу і гідність, право на відсутність дискримінації», – зазначають у Волинському центрі СНІДу.

На планеті більше 37 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ і темпи поширеності інфекції анітрохи не знижуються. В нашій державі епідемія ВІЛ почалася з 1995 року і досі Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення цього вірусу (238 тисяч осіб ВІЛ- інфікованих проживає в країні).

Якщо на початку 90-х років минулого століття вірусом найчастіше могли заразитися ін’єкційні наркозалежні, через те, що хвороба поширювалася в обмеженому середовищі, то протягом останніх років більш як половина таких випадків припадає на статеві контакти. І якщо раніше ВІЛ поширювався у гетеросексуальних відносинах, то нині найбільше вірус вражає партнерів гомосексуальних пар.

Про статистику поширення ВІЛ на Волині повідомили фахівці Волинського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом 29 листопада, під час прес-конференції, що була присв’ячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, – інформує ]]>«Волинська правда»]]>.

«Зараз у Волинській області проживає понад дві тисячі ВІЛ-позитивних (це 0,3% від загальної кількості населення краю), з діагнозом СНІДу перебуває – 379 волинян, із західних регіонів наш край у цих показниках серед лідерів. Трійка лідерів, де найбільший відсоток хворих на ВІЛ залишається незмінною – це міста Нововолинськ та Луцьк, Володимир-Волинський район. Трішки менше проживає людей з ВІЛ у Іваничівському, Ковельський, Ківерцівський і останні роки – Любомльський і Шацький райони. Але нас радує те, що захворюваність цим вірусом не росте на Волині. А загалом по Україні з 2014 року пішло зниження захворюваності на ВІЛ. Хоча це просто через те, що у цю статистику вплинуло відсутність Криму і непідконтрольних нам територій, де була дуже висока захворюваність на цей вірус», – розповідає заступник головного лікаря центру по профілактиці і боротьби зі СНІДом Наталія Орлецька.

Є захворювання хронічні, від яких людині не позбутися – наприклад, діабет або гіпертонія. Але це не означає, що вони – мають «смертельний вирок» і їх не можна лікувати. ВІЛ – це хронічна інфекція, тобто, немає способу позбавити організм від вірусу. Та все ж, з її слів медиків, є препарати антивірусної терапії. Якщо ВІЛ виявити вчасно й пацієнти дотримуватимуться відповідної схеми лікування, то жити з таким діагнозом можна багато років. Зараз отримують антиретровірусну терапію 1201 волинян хворих на ВІЛ/СНІД.

«Ми робимо все для того, аби люди знали про цю проблему і не боялися її. Вона не є такою страшною, як здається на перший погляд. Але для того, щоб з нею боротися й пристосовуватися до недуги, треба про це якомога більше знати і перевірятися. У нас є кабінети «Довіри» в кожному районі, в кожній поліклініці, працює обласний центр, де можна пройти тестування безкоштовно», – каже медик.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.