• 31.10.2017 13:40

«Не хочу ковтати мертві тіла тварин»: відомі волиняни розповіли, чому відмовились від м'яса

Багато людей сьогодні й дня не можуть прожити без м'яса. А уявити святковий стіл без ковбаси, шинки чи котлет, то й для декого взагалі неможливо. Однак є й такі люди, які свідомо не їдять м'яса й кажуть, що почуваються без нього дуже навіть непогано.   

 

 

1 листопада у світі відзначають Міжнародний день вегана. Такі люди не вживають у їжу продуктів тваринного походження - молока, яєць, меду.

 

Журналістам Волинського інформаційного порталу стало цікаво, чи є вегани, або ж вегетаріанці серед відомих волинян. Як вони змогли відмовитися від шашлику та як новину «я не їм м'яса» змогла пережити їх мама чи... бабуся?! 

 

«МЕНІ ПРОСТО ПЕРЕХОТІЛОСЯ ЖУВАТИ ТА КОВТАТИ МЕРТВІ ТІЛА ТВАРИН»

 

Інструктор з йоги Христина Губська

 

 

«Я - вегетаріанка 7 років. На харчування без м'яса, риби та яєць перейшла плавно і безболісно. На той час вже 5 років займалась йогою і, вочевидь, практика зробила своє. Мені ніхто не «промивав» мозок про те, що так правильно, просто відчула, що так для мене буде краще. Мені перехотілось жувати та ковтати мертві тіла тварин. Батьки на той час трохи турбувались, та потім побачили, що зі мною все гаразд і заспокоїлись.

 

Зараз в моєму оточенні більшість людей не вживають м'яса і прекрасно себе почувають та виглядають. Оскільки йога стала моїм життям, то це природна річ. Я ніколи нікого не агітую, лише своїм прикладом показую і розказую як можна жити та харчуватись по-іншому. Залежно від того, що ми їмо, отримуємо відповідний настрій і стан. Не враховуючи того, що тіло стає здоровіше та енергійніше, здорове вагетаріанське харчування заряджає мене бадьорістю та гарним настроєм. Такі речі, як агресія, апатія, розчарування зникають через хорошу роботу всіх органів та систем організму.

 

Мене оточують в більшості вегетаріанці, тому в нас якась інша їжа замість шашлику, коли їдемо до лісу. Головне ж - природа і люди, а не їжа! Та і якщо раптом буваю в оточенні невегетаріанців, добре себе почуваю, всі вже звикли. Їжі, крім м'яса, завжди вдосталь».

 

«ЧОЛОВІК ТУРБУЄТЬСЯ, ЩОБ Я ЇЛА БІЛЬШЕ БІЛКА» 

 

PR-консультант Тетяна Сомова

 

 

«М'яса я не їм вже майже п'ять років, ніколи його не любила, але їла, бо всі їли. Потім в якийсь момент просто від нього відмовилась. Зараз готую з м'яса своїй родині, кажуть навіть, що смачно. Я не люблю, коли люди хизуються вегетаріанством, вважаючи, що це робить їх кращими за інших. Вегетаріанство жодним чином не свідчить про духовність людини, можна бути співчутливим і добрим, вживаючи м'ясо, а можна бути зарозумілим снобом, жуючи одну траву. У фізичному плані без м'яса почуваю себе комфортно, легко і не планую починати його знову їсти. Мені так добре.  

 

Багато людей хотіли б спробувати вегетаріанство, але їх стримує те, що «не буде чого їсти». Насправді, якщо є мінімальна кулінарна фантазія і бажання, то без м'яса можна приготувати багато корисних, поживних і смачних страв. Вважаю, що має, перш за все, бути загальна культура харчування, потрібно споживати просту, здорову, натуральну їжу, а їсти м'ясо чи ні - це вибір кожного.

 

Коли стала вегетаріанкою, мама переживала, в першу чергу, за моє здоров'я. Однак нав'язливо ніхто у мій вибір не втручався, і зараз всі вже звикли. Чоловік також сприймає мій вибір нормально, але, оскільки він лікар, то постійно турбується і наголошує, щоб я їла достатньо іншої білкової їжі - яєць, бобових тощо»

 

«КІЛЬКА РАЗІВ МЕНЕ НАВІТЬ НУДИЛО ЗА СТОЛОМ З М'ЯСНИМИ СТРАВАМИ»

 

Співзасновник «Innerspace» Марина Ткачова 

 

 

«Я стала одразу веганкою. Зараз зовсім не готую м'ясо та рибу. Іноді - гриби. Відбулося це в липні минулого року. До того часу - я не їла м'яса, риби, але готувала його родині. В дитинстві теж його не їла, однак батьки іноді ним годували. 

 

Потім, до того як завагітніла, їла м'ясо рідко, лиш коли мама примушувала, але мені його не хотілося. 

 

Коли завагітніла сином, то іноді щось з'їдала. А коли мала народити донечку, то м'яса не хотілося взагалі. 

 

Тому вже більше десяти років - я точно вегетаріанка, але така, яка готувала, на жаль, страви м'ясні. А з літа 2016 - веганка.

Спочатку моя мама була проти такого, але потім таки з цим погодилась. Чоловік же зміг змиритися з вегетаріанством, але не з веганством. Підтримує його і наш син, який каже, що мені потрібно їсти м'ясо. А от на мій бік стала донечка. Варюшка виступає «за» мій вибір й каже, що скоро теж стане веганкою. 

 

Після того як перестала їсти м'ясо, мені не хотілося його. Вважаю, що це трупи тварин, та вони дуже шкідливо впливають на організм. Декілька разів мене навіть нудило, коли я знаходилась за столом з м'ясними стравами й з алкоголем.

Без м'яса я відчуваю більше енергії в своєму організмі».

 

«10 РОКІВ ПОСПІЛЬ ДЯДЬКО МЕНІ ГОВОРИВ, ЩО Я ПОМРУ» 

 

Генеральний директор компанії Qwantum Lightings Олександр Стеренчук

 

 

«Я м'яса не їм вже 16 років. У свої 14 відмовився від нього взагалі. Основна причина - гуманне ставлененя до тварин. Зараз не їм м'яса, риби та яєць. Дозволяю собі молочні продукти. Дуже часто люди говорять, що вегетаріанці худі чи кістляві, однак це неправда, бо ж не має незамінних амінокислот. Якщо порівняти, то, наприклад, у м'ясі менше білка, ніж у молочці чи сої. Майже все спортивне харчування зроблене переважно на основі рослин - біодобавки, протеїн, амінокислоти і так далі. За допомогою цього людина набирає вагу та нарощує м'язи. 

 

Я сам на зріст 179 сантиметрів, моя вага - 90 кілограмів, і я не відчуваю ніякого голоду через те, що вегетаріанець. Зараз я навіть сильніший за багатьох людей, які їдять м'ясо. 

 

Щодо вегетаріанства, то мої батьки не були проти. Мама навіть теж десять чи то дванадцять років була вегетаріанкою. Однак мій дядько впродовж десяти років мені говорив: «ти помреш наступного року, якщо не їстимеш м'яса». А вже на 11 рік він побачив, що вегетаріантсво не шкодить і жити без м'яса таки можна. 

 

Моє самопочуття було значно гіршим, коли я їв м'ясні страви. В школі відчував себе слабаком на уроках фізкультури, був неактивним та не міг довго на чомусь концентрувати увагу. Однак після того як я відмовився від м'яса, то став почувати себе краще й навіть зайнявся спортом.

 

На мою думку, якщо людина не відмовляється від м'яса, вона, як мінімум, має робити якісь перерви. Адже такі продукти дають величезну нагрузку на підшлункову та на травлення. Рослини ж і молочка значно швидше перетравлються. Через це я не можу назвати м'ясо корисною їжею. Я не засуджую тих людей, які його їдять, бо це вибір кожного, але вважаю, що все таки якісь мінімальні перерви потрібно робити. 

 

Мої друзі нормально сприймають мій вибір не їсти м'яса. Однак якась частина знайомих відсіялась, коли перестав вживати алкоголь. А от друзі дитинства, яких є не так багато, сприймають будь-який вибір нормально. Адже дружба не залежить від того, що ти їсиш, чи що ти п'єш.

 

Якщо говорити про вегетаріанство, то за останні 10 років люди якось більше почали розуміти його потрібність, з'явилася культура того ж вегетаріантва. Я думаю, що з часом людство навіть звернеться до вегетаріанства, бо інакше воно не виживе. Зараз доведено, що скотарство дуже «б'є» по екології, виділяється багато парникового газу. Ту саму пшеницю, якою люди годують худобу, вони могли б з'їсти самі і було б набагато краще і дешевше».   

 

«ЧАСТО БУВАЄ, ЩО ХОЧЕТЬСЯ СОСИСОК»

 

Виконавчий директор фестивалю «Бандерштат» Марина Хромих 

 

 

«Не їм м’ясо вже 3,5 роки. Але враження таке як наче всі 13,5. Відмовилася тому що в якийсь момент організм просто не захотів його. Пам’ятаю, як останні рази їла м’ясо - доводилося просто пересилювати себе і думати, що це наче корисно і потрібно мені.

 

Мої рідні не були проти. Більше того, є чимало близьких людей, які не їдять м’ясо. Взагалі в моєму оточенні немає агресивних поїдачів м’яса, або ж навпаки вегетаріанців, всі з повагою ставляться до вибору інших, тому все гаразд.

 

За час, що я не їм м’яса, знову почати їсти його не хотілося ніколи. Але дуже часто буває таке, що хочеться сосисок. Звісно, самопочуття змінилося - організм завжди легко сприймає прийоми їжі, практично не буває важкості й взагалі проблем зі шлунком. Також змінився й настрій - я точно стала добрішою й навчилася з легкістю сприймати життя та його уроки. Рада, що мій організм виявився мудрішим за свідомість і сам зробив такий вибір - усім рекомендую»

 

Підготувала Аліна БЕКЕРУК

 

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.