• 14.03.2017 19:16

«Вчора свою позицію висловив і сьогодні її повторювати натиском кнопки не бачив сенсу», – Гунчик пояснив, чому не прийшов на сесію Волиньради

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик пояснив, чому не був присутній під час засідання позачергової сесії Волинської обласної ради сьогодні, 14 березня.

На переконання Володимира Гунчика, учора ввечері, 13 березня, він чітко висловив свою позицію щодо подій, які спричинили обурення волинських активістів і привели їх у стіни ОДА. Учора ж усі охочі проголосували за звернення, які сьогодні винесли у порядок денний сесії.

Нагадаємо, що 13 березня до Волинської ОДА прийшла група активістів, яка обурена інформацією про розбитий силами СБУ і спецпідрозділу поліції КОРД, редут на станції Кривий Торець. Сьогодні ж, депутатам під час сесії запропонували два питання порядку денного. Зокрема: про звернення Волинської обласної ради до Президента України Порошенка П. О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б., Голови Верховної Ради України Парубія А. В., Генерального прокурора України Луценка Ю. В. щодо дій стосовно учасників економічної блокади. Друге питання – про звернення Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради Національної безпеки і оборони України, обласних рад щодо блокади банків із російським капіталом.

Гунчик же зауважив, що вчора дав чітко зрозуміти: особисто він засуджує дії щодо силового розгрому редуту.

«Ну ці ж звернення були прийняті вчора. От у мене виникає запитання: а сьогодні це що було? Ми вже звернення щодо блокади приймали на сесії обласної ради. Сьогодні це що?» – сказав Гунчик. Він додав, що учора всі охочі активісти вже проголосували за те, аби направити звернення особам, яких вони вважають причетними або відповідальними за розгром блокади.

«В мене від учора лежить звернення, де написано: «Ми, представники волинської громади…». Тобто, я розумію, що вчора представники громади свою позицію висказали, прийняли відповідне звернення, опублікували його в ЗМІ. Я бачив, що воно було скановане і публіковане. Сьогодні ж представники вже іншої громади ще раз повторили те, що озвучили перші представники волинської громади. А якщо завтра прийдуть ще одні представники волинської громади?» – висловився очільник Волині. «Вчора шановний голова обласної ради (Ігор Палиця, – ВІП) не був. Я дав йому можливість виправити ситуацію. Моя позиція була чітко визначена. Тому сьогодні модератором процесу був голова обласної ради», – додав Гунчик.

За словами голови ОДА, і вчора під час розмови з активістами були присутні «з десяток» депутатів облради, які теж підняттям рук та підписом засвідчили свою підтримку звернення до керівництва держави. Але сьогодні, мовляв, треба було розглянути це питання «на іншому майданчику». «Сьогодні треба було це все зробити на зовсім іншому майданчику. Вчора був майданчик громадський, а сьогодні був майданчик депутатів обласної ради. Я вважаю, що кожен має право висловити свою думку на різних майданчиках. От сьогодні вирішили зібратися депутати і висловитися. Нема ніяких заперечень. Я, як депутат обласної ради, вчора свою позицію висловив і сьогодні її повторювати натиском кнопки не бачив сенсу. Своїх позицій за ніч я не змінив. Вони залишилися такими ж, як були. Я дійсно проти силового розгону, я за те, щоб звільнили хлопців, щоб розібралися і подивилися, чому вони були затримані. Якщо там є факти порушення законодавства, значить затримані повинні відповідати незалежно від того, чи це громадський активіст, чи АТОвець, чи просто пересічний громадянин. Якщо законодавство порушили силовики або перевищили свої повноваження – вони теж повинні за це відповідати. Я це вчора озвучував і сказав, що моя така позиція. Ми вчора пообіцяли ввечері, що хлопців відпустять і сьогодні, ви знаєте, що всі вони – на свободі», – сказав голова ОДА.

Щодо того, чому на сесійному засіданні не було представників фракції «Солідарність», Гунчик сказав, що у той час вони розглядали питання змін до бюджету 2017-го року, питання Фонду регіонального розвитку і питання соцекономіки.

«Я запросив фракцію як депутат обласної ради. Ми розглядали це питання, тому що з кожним керівником фракції я зустрічаюся. І ми вчора запросили всіх керівників фракцій. На превеликий жаль, прийшли тільки три керівники. Тому наступного разу я запрошу їх ще раз.

А свою фракцію я запросив окремо для того, щоб довести питання до їхнього відома. Я готовий зустрічатися з будь-якою фракцією. І буде це «Самопоміч» чи «УКРОП» – для мене не має значення. У суботу і неділю я запросив персонально кожного керівника фракції. Не секретар мій, не помічник, а я персонально передзвонив усім. Прийшли тільки чотири. Решта зіслалися на зайнятість і на те, що в них уже узгоджений графік – вони не можуть. Між іншим, на сьогодні у мене теж був узгоджений графік», – сказав голова облдержадміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.