• 14.11.2017 17:09

«Ваш шлях повинен бути, як собачий хвіст»: лекція успішної Ольги Руднєвої у Луцьку

У вівторок, 14 листопада, у РЦ «Промінь» зібралися студенти та охочі послухати публічну лекцію директорки благодійного фонду Олени Пінчук Ольги Руднєвої.

 

До слова, це була перша подія в рамках нового проекту від громадянського руху «Свідомі» - «Школи свідомого громадянина».

 

«Пам'ятаєте рекламу, де дівчина у квартирі хлопця, ввійшовши на кухню, побачила усіх попередниць свого партнера. Реклама закінчувалася словами «Ти можеш довіряти своєму партнеру, але ти не можеш бути впевненим у всіх його попередніх партнерах», - почала захід співкоординаторка проекту «Школа свідомого громадянина» Галина Падалко.

 

 

Так ось, натхненницею та організатором була Ольга Руднєва. Це жінка, яка організувала благодійні концерти Елтона Джона і групи «Queen»

 

Словом, це людина, яка надихає з перших хвилин спілкування. І, як зауважила Галина Падалко, після її історій на спині з'являються крила, і хочеться творити добрі справи.

 

Отож, до вашої уваги цитатник Ольги Руднєвої, після прочитання якого, кожен може отримати крила й натхнення.

 

 

СВІТОВА СТАТИСТИКА
Приблизно кожна третя людина, закінчивши університет, ніколи не працює за спеціальностю. У кожної другої людини перша робота не зв’язана з освітою. Люди протягом життя змінюють роботу від трьох до семи разів. Всього одна людина з трьох  робить в житті те, про що він мріяла в дитинстві.

 

«ВСТУПАЙТЕ ДО ВУЗУ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НАВЧИТИСЯ ТОМУ, ЧОГО ТАМ НЕ ВЧАТЬ»

«Вся система освіти побудована за принципом уникнення помилок. Студенту, який помиляється ставлять погані бали, йому кажуть, що він найгірший студент в групі».

 

 

«Ви повинні навчитися робити помилки й мусите перестати їх боятися. І треба робити це зараз, коли ви ще молоді, бо в такому віці ваші помилки вартують не так дорого».

 

«Вам казатимуть, що помилятися – це погано. Втім, погано – це не робити висновки з власних помилок. Дозвольте собі помилятися».

 

«Навчіться будувати космічні кораблі. Навіть, якщо ви його не збудуєте, ви навчитеся будувати його».

 

 

ВАШ ШЛЯХ ПОВИНЕН БУТИ, ЯК СОБАЧИЙ ХВІСТ

«Підходить людина до Джина й просить випрямити собачий хвіст. Він його випрямив, втім потім хвіст знову скрутився. Той же ще раз підходить до Джина – той знову розправив, однак хвіст знову скрутився. От у цього хвоста був власний шлях і, якщо його випрямити – він все одно скрутиться. Ви мусите знати, чого ви хочете. Не чого хочуть від вас ваші батьки, викладачі, система й університет. Ви повинні знайти свій шлях: маленький, але гордий, як хвіст собаки».

 

НЕ БІЙТЕСЯ, КОЛИ ВАМ ВІДМОВЛЯЮТЬ

«Колись я була в Америці, де ми знімали документальний фільм. Там я познайомилася із хлопчиною, який розповів, що найскладніше - це не зняти фільм, а продати його. Коли я запитала, як йдуть успіхи з продажем фільму, він сказав, що все прекрасно, бо йому вже відмовили 15 людей».

 

 

Ольга посміялася з нього, натякнула, що він невдаха. Втім, хлопець запевнив, що у нього все добре, мовляв, список складається з 50-ти людей, а відмовили поки що лише 15.

 

«Пройшло місяців чотири, коли мені прийшла якась розсилка, де повідомлялося, що цей чувак продав свій фільм якомусь крупному дистриб’ютору. Коли я йому написала, він сказав, що покупцем фільму була 49-та людина в його списку. Чоловік зробив 48 дзвінків і отримав 48 відмов, щоб на 49-му отримати це «ТАК».

 

Вона ж запитала, як він не зневірився після стількох «Ні»,на що отримала розумну відповідь: «Олю, а скільки «Так» тобі потрібно».

 

 

Вона ж сказала, що одне. «Я ж одне й отримав», - пояснив тепер уже успішний чоловік.

 

«Вам не потрібно, щоб на життєвому шляху вам всі казали «ТАК». Вам потрібне лише одне ВАШЕ «ТАК».

 

«Шукайте «Так» навіть тоді, якщо вам прийдеться почути аж 48 «ні».

 

ДЕКІЛЬКА ПОРАД ВІД ОЛЬГИ РУДНЄВОЇ, ЯКІ ПРИВЕДУТЬ ДО УСПІХУ:

1. Розгляньте й знайдіть свій шлях;

2.Шукайте тих, з ким можна будувати космічні кораблі;

3. Ставте гігантські цілі;

4. Не бійтеся робити помилки;

5. Не бійтеся чути «Ні»;

6. Перестаньте боятися, мовляв, дуже багато речей ми не робимо тільки через те, що ми боїмося.

 

 

ОСОБИСТЕ НАТХНЕННЯ ОЛЬГИ РУДНЄВОЇ В ІСТОРІЯХ

«Дівчинка вирішила зібрати триста доларів, щоб побудувати спеціальні системи для очищення води в Африці. На своїй сторінці вона написала про те, що збирає ці кошти, втім дуже мало грошей «капало» на картку. Буквально за день до її Дня народження вона потрапила у ДТП, а згодом до коми. Люди, дізнавшись про те, що дівчина хотіла зібрати ці триста доларів, почали масово долучатися до її справи. Будучи у комі, вона зібрала більше 100 тисяч доларів, коли через декілька днів їй відключили апарат дихання, бо вона ніколи не повернеться до життя. Згодом на картці дівчини накопичилося півтора мільйони доларів на систему очищення води в Африці. Після смерті доньки, її мама продовжила цю справу, створивши фонд імені своєї дитини. На сьогоднішній день цей фонд забезпечив водою декілька мільйонів людей в Африці. Чи може це втішити маму, яка втратила доньку? Звісно, ні. Але життя дівчини набуває нового сенсу».

 

 

«У Томаса Роллерсона був партнер, який помирав від раку і який мав мрію побачити океан. Словом, цей Томас звертався до багатьох організацій, які займаються здійсненням останніх бажань помираючих людей. Втім, всі вони заявили, що здійснюють мрії лише дітей, які помирають. Коли він поховав свого партнера, якого так і не звозив до океану, чоловік пообіцяв собі, що створить організацію,яка займатиметься здійсненням мрій помираючих людей. На сьогоднішній день ця організація здійснила більше 20 тисяч бажань людей, які йдуть з цього життя. Він просто створив платформу, де хворі люди діляться своїми мріями, а охочі допомогти беруться за здійснення цих останніх бажань людини».

 

 

ЧОМУ МИ РОБИМО ДОБРІ СПРАВИ

«В момент, коли людина уявляє картину, де вона робить добрі справи, у мозку активізуються ті ж точки, які активізуються, коли ми їмо смачну їжу, займаємося сексом або ж отримуємо компліменти. Вчені називають цей ефект «наркотиком майбутнього». Люди постійно намагатимуться робити добрі справи, бо, спробувавши, пізніше ти це згадуватимеш, і тобі хотітиметься ще».

 

 

ХИЗУЙСЯ ВЛАСНИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ
Є люди, які, зробивши якусь справу, відразу публікують фото, аби похизуватися власним милосердям, добротою тощо. Приміром, вибігши на прогулянку, дівчата часто фотографуються, аби показати знайомим, що вони ведуть здоровий спосіб життя. Така ж ситуація була з Ольгою, коли вона, зібравши два пакети сміття, захотіла сфотографуватися.

 

«Ну це ж я зібрала. Чого мені не сфоткатися? Я ж така молодчинка. Хочеться розказати світу, що я зібрала два мішки сміття», - коментує жінка.

 

Отож, зі слів Ольги, якщо вам хочеться розповісти щось хороше - кажіть обов’язково. Це наштовхуватиме людей робити добрі справи, аби пізніше поділитися власними досягненнями з іншими.

 

 

ШУКАЙТЕ СВОЄ «ДЛЯ ЧОГО?»

Запитання «для чого?» набагато важливіше ніж запитання «що?»

«Якщо ви хочете щось робити, запитайте в себе «для чого?». Якщо вам сподобається ця відповідь – робіть це. Якщо ви зрозумієте, що це не ваше – кидайте й шукайте те, що буде вашим. Шукайте своє «для чого».

 

«Був проект, коли ми вирішили знайти людину, яка помирає від СНІДу. Ми хотіли дати їй відеокамеру, аби вона знімала свої враження, щоб щось розповідала на камеру. Проект був призначеним для підлітків, аби вони зрозуміли, як важко людям зі СНІДом, як важко помирати від СНІДу. Ми знайшли такого хлопця. Словом, він мав померти за два місяці, бо стан у нього був важким».

 

 

«Кирил не міг дивитися телевізор, не міг читати, у нього не було друзів, гуляти він не ходив, бо паралізований на одну сторону. Єдине заняття для нього – це погодинне харчування».

 

Знайомившись, Ольга запитала, чи є у цього героя проекту мрія, на що він відповів, що мріє бігати. Так, щоб повітря дуло в обличчя, так, щоб ковтати це повітря.

 

«Ми публікували ці всі відео. І, хочеться сказати, що його переглядали люди, які почали напряму спілкуватися з Кирилом».

 

 

Так у хлопця почалося зовсім інше життя. Він почав переписуватися, почав концентрувати свою увагу на спілкуванні. Минуло чотири місяці, а Кирил так і не помер.

 

«За пів року ми вирішили закінчити проект, бо умовою відеоматеріалів було те, що хлопець мусив померти. Через півтора року я прийшла на роботу і колеги показали мені фото хлопця у білих кросівках, який бігає щоранку».

 

Це був той Кирил, який помирав від СНІДу, який був паралізованим, зневіреним та важкохворим.

 

Тепер же, коли вранці Ольга лінується йти на пробіжку -  згадує хлопця Кирила, який ставши на ноги, почав бігати.

 

 

Довідково:  «Школа свідомого громадянина» - це навчально-просвітницький проект, метою якого є підвищення рівня свідомої поведінки громадян у різних сферах та побуті, навчання їх базовим сучасним навикам і практичним крокам у самореалізації, розробці та впровадженні локальних проектів змін шляхом проведення безкоштовних лекцій, тренінгів та публічних зустрічей з успішними та свідомими людьми.

 

Анастасія КАЧИНА

Фото автора.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 1

Оля , 14 Листопад, 21:32
Де можна дізнаватися про такі молодіжні заходи?
Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.