• 23.11.2017 18:06

В Україні з’явилася нова пам’ятна монета

Національний Банк України 22 листопада ввів в обіг памятну монету номіналом 5 гривень.

 

Присвячена вона 100-річчю від скликання першого кримськотатрського курултаю – аналога народного віче. А сталося це в 1917 році у Бахчисараї. Проте через декілька місяців представницький орган був знищений більшовиками. Відродили його у 90-х роках. Відтоді кожні 5 років обирають делегатів курултаю. Але через анексію Криму вибори призупинили, – інформують ]]>Хроніки Любарта]]>.

«Перший курултай кримськотатарського народу проголосив Кримську народну республіку. Він запросив всіх, хто живе в Криму, разом будувати Крим. Але він не був почутий. Дуже багато аналогій із сьогоднішніми часами, знову прийшли загарбники росіяни, і зараз, як і тоді у 1917 році, вони чинять спротив намірам і цілям курултая», – сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

На монеті, яка вийшла тиражем 35 тисяч штук, викорбоване зібрання кримських татар та рядки гімну. «Як правило такі проекти бувають заполітизовані, формальні. Але в цьому випадку монета, на моє відчуття, вийшла жива, неформалізована і щира», – зазначив автор монети Володимир Таран.

Пам'ятна монета до 100-річчя першого курултаю

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.