• 26.10.2017 18:03

Український фільм-призер Берлінського кінофестивалю виходить в прокат

Документальну стрічку про війну і кохання в умовах війни «Школа №3» тепер можна побачити в кінотеатрі.

Покази будуть проходити у столичному кінотеатрі «Київ» щодня о 17.00, – йдеться на сайті ]]>Каналу 24]]>

«Школа №3» режисерів Ґеорґа Жено та Лізи Сміт – це історія 13 школярів з Миколаївки, які стали свідками бойових дій в рідному місті. Фільм складається з їхніх монологів.

«Мені здається, що через цих героїв ми змінюємося на краще, тому що вони показують нам, як це робити. Вони відкривають для себе світ, а ми разом з ними. Вони вчать довіряти цьому світу, коли війна, начебто, зруйнувала довіру до всього. Вірять, що їх почуття й думки будуть сприйняті серйозно», – розповів про фільм режисер Георг Жено.

Влітку 2014 року Миколаївка постраждала від потужних військових дій під час боїв за визволення Слов’янська. Снаряди влучили в будівлю школи. Саме під час відновлення навчального закладу творці фільму і зустрілися. Світова прем’єра фільму відбулася в рамках 67-го Берлінського кінофестивалю. Тоді ж фільм «Школа №3» здобув Ґран-прі секції «Generation 14plus».

Команда фільму вирішила започаткувати грантовий конкурс для міста Миколаївка, яке стало головною локацією документальної стрічки. Частину коштів, які команда виграла у Берліні, спрямували на започаткування цього благодійного проекту.

«Ми всією командою разом з героями фільму, вирішили започаткувати грантовий конкурс, який буде реалізований у місті Миколаївка. Частина грошового призу, який ми виграли на Берлінскому кінофестивалі, дає нам змогу зробити це. Ми чекаємо на такі проекти, які максимально залучають мешканців у процес створення та можуть бути продовжені мешканцями Миколаївки після від’їзду авторів», – зазначила Єлизавета Сміт.

За словами Єлизавети, фільм назвали саме так, щоб, щоб привернути увагу до ситуації з опорними школами в Миколаївці, так як зараз школа №3 бореться за цей сатус. Стрічку «Школа №3» зняли за мотивами документальної вистави «Моя Миколаївка» відомого українського драматурга Наталії Ворожбит та німецького режисера Георга Жено.

Окрім Києва, фільм покажуть в рамках фестивалю «Нове німецьке кіно» – 30 жовтня у Львові, 20 листопада в Одесі та Харкові та 14 грудня у Дніпрі.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.