• 14.03.2017 13:10

У волинських виправних колоніях не вистачає ліків та медобладнання

Органи прокуратури області із залученням медиків та спеціалістів контролюючих органів провели перевірку додержання вимог законодавства з питань медичного обслуговування засуджених осіб у Маневицькій та Цуманській виправних колоніях. Про це інформує прес-служба прокуратури області.

У медичній частині Маневицької ВК № 42 виявили порушення щодо дотримання добового терміну проведення первинного медичного огляду засуджених. На усунення виявлених порушень прокуратура області внесла вказівку, яку задовольнили. З’ясувалося також, що у медичних частинах виправних закладів за останні 2 місяці зменшилася кількість медичних препаратів. Це пов’язано з обмеженням фінансування для придбання медикаментів та розхідних матеріалів, а також з відсутністю фінансування для покращення матеріально-технічної бази медичних частин.

Минулоріч Управління державної пенітенціарної служби в області та установи виконання покарань недостатньо вживали заходів задля покращення медичного забезпечення в’язнів в установах. З цього приводу органи прокуратури області вносили документи реагування. Завдяки прокурорському реагуванню територіальним управлінням охорони здоров’я області в рамках програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки у 2016 році передбачено кошти на облаштування спецпалат у відповідності до міжнародних стандартів.

Відтак, територіальне управління охорони здоров’я таку спецпалату облаштувало в обласному територіальному медичному протитуберкульозному об’єднанні. Всього за результатами проведених у минулому та поточному роках перевірок з питань медико-санітарного забезпечення органи прокуратури області внесли 14 вказівок, за результатами розгляду яких 11 осіб притягнули до дисциплінарної відповідальності.

Дві таких вказівки ще перебуває на виконанні. Окрім того у поточному році розпочато одне кримінальне провадження за фактом грубого порушення діючого законодавства та нормативних документів щодо організації медико-санітарного забезпечення працівниками Цуманської ВК.

Як повідомлялося раніше, з 27 грудня 2016 по 5 січня поточного року працівники установи, встановивши неправильний діагноз, надавали неналежну медичну допомогу засудженому. У подальшому чоловіка на терміново госпіталізували до міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській установі виконання покарань № 19, де 13 січня помер. Триває досудове розслідування. Додержання прав засуджених на медико-санітарне та матеріально-побутове забезпечення перебуває на постійному контролі прокуратури області.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.