• 17.10.2016 10:24

У росіянки відсудили землю на Ковельщині

Державна інспекція сільського господарства у Волинській області повідомила правоохоронні органи про те, що у громадянки Російської Федерації Куршиної, яка проживає у Москві, перебувають у власності земельні ділянки в межах села Грушівка Білашівської сільської ради Ковельського району, в тому числі, площею 0,11 гектара для ведення особистого селянського господарства, – пише ]]>«Kowel.com.ua»]]>.

Державний акт росіянці видано 12 серпня 2002 року на підставі свідоцтва про право на спадщину. Згідно нашого чинного законодавства, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, протягом року підлягають відчуженню. У цьому випадку процедура відчуження не проведена.

Відповідно до частини 5 статті 23 Земельного кодексу України, землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземним громадянам. За відсутності факту «добровільного» відчуження іноземцем успадкованої земельної ділянки вона підлягає примусовому відчуженню. Ковельська місцева прокуратура звернулася із позовом до суду. Згідно документів, грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,11 гектара, яка перебуває у власності громадянки РФ, становить 2230,48 гривні.

Росіянка в судове засідання не з’явилась, судові доручення, надані компетентному суду Російської Федерації про вручення судових документів та проведення окремих процесуальних дій відносно неї, двічі були повернуті без виконання. Зі згоди прокурора, Ковельський міськрайонний суд ухвалив рішення при заочному розгляді справи, що відповідає Цивільному процесуальному кодексу України.

Заявлений позов задоволено повністю: припинено право власності на цю земельну ділянку. Росіянка також має сплатити в користь держави Україна судовий збір обсягом у 551,20 гривні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.