• 20.09.2017 08:37

У Луцьку відбудеться концерт грузинського ансамблю пісні і танцю

Сьогодні, 20 вересня, у Палаці культури міста Луцька відбудеться концерт ансамблю пісні і танцю «Горі» з міста Горі (Грузія), що є партнером міста Луцька. Про це інформує ]]>прес-служба Луцької міської ради]]>

У репертуарі колективу- пісні та танці різних регіонів Грузії, церковні канонічні пісні / гімни. Початок о 19 год. Вхід вільний.

Довідково:

Історія колективу «Горі» розпочинається у 20-х роках ХХ століття. Диригент Сандро Кавсадзе створив перший ансамбль пісні і танцю у східній частині Грузії, щоб пробудити грузинську душу, виховувати молодь на грузинських традиціях. Ансамбль швидко здобув популярність. У 1935 році колектив очолює Вахтанг Церетелі. У цей час розпочинається активна гастрольна діяльність ансамблю.

З колективом працювали багато відомих хормейстерів, хореографів та диригентів, серед яких- Колія Бахтадзе, Яно Багратіоні, Бухуті Дарахвелідзе, Закро Заридзе, Анзор Купрадзе. У 1977 році керівником ансамблю став Міша Мцуравішвілі. З 1987 року ансамбль працював під назвою "Картлі" та керівництвом Георгія Садзаглишвілі. У 1989 році створено грузинську народну танцювальну групу "Шавлего".

Через обставини, що мали місце в Грузії, у 1990-х роках розірвалася робоча ланка ансамблю, але завдяки величезній підтримці шанувальників національного мистецтва, у 2005 році в м.Горі створено новий ансамбль - "Ломчабукі". У вересні 2008 року муніципалітет м.Горі об'єднує два колективи "Шавлего" і "Ломчабукі" в єдиний ансамбль під назвою "Горі". Діяльність колективу дозволила зберегти пісенні та танцювальні традиції, характерні для Картлінського регіону Грузії.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.