• 24.09.2014 13:53

У Луцьку представили документальну історію газети-ювілярки

Газета «Волинь нова» святкує 75-річчя від дня заснування. Із нагоди ювілею видання в Державному архіві Волинської області відкрили виставку «Газета «Волинь-нова» в документах державного архіву Волинської області».

Начальник відділу інформації та використання документів НАФ Любов Коць розповіла, що газета «Волинь нова» – одне з найбільш тиражованих видань області. Уперше вона побачила світ у 1939 році під назвою «Вільна праця». До слова, у фондах Держархіву області зберігаються номери за цей рік, починаючи з 12-го.

Найдавніший документ, який стосується газети, – це річний звіт видавництва газети «Радянська Волинь» за 1944 рік. Окрім того, серед експонатів виставки – штатні розписи редакції за 1944, 1945 роки. Багато документів на виставці стосуються 60-х років. Серед експонатів – список працівників редакції та дописувачів.

Окремо представлені матеріали, що стосуються роботи з листами в редакцію газети. «Це і публікації про історію населених пунктів, це і рукописи віршів, які надсилали люди», – розповіла Любов Коць. Також у документах періоду незалежності представлений статут нової незалежної громадсько-політичної газети «Волинь» 90-х років.

Опріч того, відвідувачі можуть ознайомитися з виданнями «Волинь» у нашому домі». Це добірка документальних матеріалів самих журналістів. Вона вийшла у 1999 році й приурочена до 60-ї річниці створення газети. Виставка діятиме в Державному архіві Волинської області протягом 10 днів. Усі охочі можуть прийти й ознайомитися з історією чи не найвідомішої газети краю.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.