• 07.12.2017 16:32

У Луцьку джазуватимуть під музику свободи

Розповіли про родзинку XVІІ-го міжнародного джазового фестивалю «Jazz Bez», який стартуватиме в п’ятницю, 8 грудня, у Волинському академічному обласному театрі ляльок.

 

 

У Луцьку відбудеться трьохденний фестиваль, на якому виступлять відомі джаз-виконавці, які нині творять світовий джаз.

 

«У театрі ляльок дуже хороша акустика. Усі артисти, які раніше брали участь в фестивалі, завжди залишаються задоволеними. Кажуть, що у Луцьку своя атмосфера, а тому часто виступають більше відведеного для кожного гурту часу», - розповів організатор фестивалю Віктор Грисюк.

 

 

Під час концертів лучанам презентуватимуть максимальну кількість джазових стилів: ф’южн, бі-боп, джаз-рок, ясс, фанк, кул, фрі-джаз тощо. Родзинкою цьогорічного трьохденного дійства буде виступ гостей із Австралії – тріо «The Necks», якого організатори залишили «на десерт». Так, австралійські гості виступатимуть у неділю, 10 грудня.

 

Засновник джаз-фестивалю консул Республіки Польща в Україні Кшиштоф Савіцькі розповів, що 18 років тому українці їздили джазувати у Польщу. Тоді ж вирішили започаткувати аналогічний захід у Львові, а пізніше й в Луцьку.

 

Назва «Jazz Bez» має свою історію. Спочатку фестиваль хотіли назвати «Музика без кордонів..без рамок… без обмежень».

 

«Постійно хотіли залучити слово «без», тому я вирішив назвати його «Джаз Без». На сьогоднішній день моїй джаз-дитині вже 17 років», - розповів консул.

 

Віктор Грисюк розповів, що фестиваль став світовим брендом, а тому чимало закордонних артистів самі напрошуються до Луцька, хоч й навіть не здогадувалися, що в Україні є таке місто.

 

Були ситуації, коли артисти змінювали концертну програму й свій виступ повністю імпровізували. Віктор наголошує на тому, що кожна публіка має свою атмосферу.

 

«Джаз – це музика вільних людей. А тому музиканти часто викреслюють заплановану програму й віддаються атмосфері та побажанням публіки», - прокоментував Віктор.

 

 

Чоловік зазначає, що були ситуації, коли учасники концертної програми вимагали цікавий технічний райдер (список вимог, що пред'являються артистом гастрольних виступів, - ред).

 

«Якось заявили, що ми не забезпечили їм райдер. Виявилося, що їм треба було знайти двох дівчат, аби ті посиділи на сцені й зіграли на одному з інструментів. Був і такий випадок, коли співачка змусила вранці шукати їй пір’я. Словом, весело буває», - сміється організатор.

 

З його слів, квитки на  відкриття XVІІ-го міжнародного джазового фестивалю «Jazz Bez» швидко розкупили.

 

«Коли до нас телефонують й запитують, в якій день краще прийти – важко виділити один. Бо ми намагаємося, аби протягом трьох фестивальних днів було щось унікальне, цікаве, насичене й відображало усі тенденції джазу», - завершив Грисюк.

 

Анастасія КАЧИНА

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.