• 13.12.2016 15:25

Суд пояснив, чому Мігас зміг вийти з-за ґрат під заставу

У Луцькому міськрайонному суді запевняють, що водієві, який у п’яному стані збив хлопця на Дубнівській, встановили заставу, що відповідає кримінально-процесуальному законодавству. Про це йшлося під час брифінгу у суді 13 грудня.

Нагадаємо, 58-річний житель Луцького району, директор приватного підприємства Володимир Мігас, перебуваючи за кермом автомобіля «Mercedes» у стані алкогольного сп’яніння (3,05 проміле), збив 16-річного хлопця на пішохідному переході на вулиці Дубнівській. Після того, як збив дитину, він продовжував рух, ще й зачепив два транспортних засоби.

Голова суду Михайло Квятковський пояснив, що проведення брифінгу зумовлене негативним резонансом щодо обрання запобіжного заходу Володимиру Мігасу.

«Ми прийшли не виправдовуватись, а пояснити рішення», – додав Квятковський.

Головуючий суддя Ігор Ясельський пояснив, що слідчий та прокурор подали клопотання про взяття Мігаса під варту, мотивуючи це тим, що злочин тяжкий, скоєний у стані алкогольного сп’яніння. До того ж, винуватець залишив у небезпеці потерпілого, втікаючи. Тож сторона обвинувачення просила призначити заставу у сумі 250 мінімальних зарплат.

Адвокат же Володимира Мігаса просив у задоволенні такого клопотання відмовити, натомість визначити заставу у сумі вісімдесят мінімальних зарплат.

Зрештою ж, Ясельський прийняв рішення про задоволення клопотання сторони обвинувачення у вигляді тримання під вартою підозрюваного терміном на шістдесят діб або доти, доки не буде внесена застава у сумі 275 тисяч гривень (двісті мінімальних заробітних плат). Сьогодні ж, 13 грудня, у ЗМі поширили інформацію про те, що Мігас вже вийшов з-за ґрат, внісши заставу.

«Закон зобов’язує визначити розмір застави, тобто це альтернативний запобіжний захід. Для таких злочинів, який вчинив Мігас, розмір застави визначається від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної зарплати», – пояснив Ясельський.

Утім, на його переконання, судом були враховані конкретні обставити справи, зокрема обтяжуючі – важке алкогольне сп’яніння і те, що Мігас залишив потерпілого у небезпеці.

«Тому суд вийшов за верхню межу встановленого розміру застави – двісті розмірів мінімальної зарплати. Такий розмір вже встановлюється для категорії особливо тяжких злочинів», – додав суддя.

Натомість взагалі заставу не визначають як альтернативний запобіжний захід тоді, для прикладу, коли злочин скоєний із застосуванням насильства, коли злочин спричинив смерть людини, коли людині вже визначали заставу, але ця умова була порушена.

На питання про те, чому застава не була ще більшою, Ясельський сказав, що сума застави не може бути завідомо обтяжливою для особи.

До слова, суддя Ясельський погодився з тим фактом, що він раніше розглядав справу про адміністративне правопорушення Володимиром Мігасом. Зокрема щодо керування ним транспортним засобом у нетверезому стані. Утім, тоді нібито через те, що протокол на Мігаса був складений неправильно, винним його так і не визнали.

На питання про те, чому цього разу справу Мігаса знову розглядав Ясельський, судді пояснили, що того дня він був черговим суддею, оскільки то була субота. А взагалі розгляд справ розподіляє автоматизована система.

До слова, активіст Сергій Чуріков запитав, чи може Ясельський публічно пройти перевірку на детекторі брехні, щоб спростувати чутки про те, що у попередній справі Мігаса діяли певні корупційні схеми.

Ясельський же на це відповів: «Я зобов’язаний керуватися законодавством. До детектору брехні готовий, немає питань».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.