• 17.01.2017 19:29

На Волині прокуратура виявила порушення в роботі поліції

Прокуратура Волині провела перевірку дотримання вимог чинного законодавства про адміністративні правопорушення при виконанні та застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, в роботі органів Головного управління Національної поліції в області. Про це інформує прес-служба прокуратури області.

Станом на 1 грудня 2016 року на виконанні в органах поліції невиконаними перебувало 146 постанов судів про застосування до правопорушників адміністративного стягнення у виді арешту, прийнятих судами області протягом 2014–2016 років.

Під час перевірки за втручання органів прокуратури виконано 28 таких постанов судів та ще 118 залишилося на виконанні. Причиною невиконання цих постанов є неналежне здійснення своїх повноважень службовими особами поліції, через які притягнуті до адміністративного арешту громадяни його не відбувають. Більше того, унаслідок уникнення адміністративної відповідальності особи повторно вчиняють адміністративні правопорушення.

За результатами перевірок на усунення виявлених порушень законодавства органи прокуратури області внесли дев'ятнадцять вказівок керівникам органів поліції, з них вісім розглянули, до дисциплінарної відповідальності притягнули чотири посадові особи.

При перевірці стану законності при адміністративному затриманні та доставлянні правопорушників до органів ГУ НП області з’ясувалося, що упродовж січня–листопада 2016 року органи поліції області адміністративно затримали та доставили до відділів та відділень поліції 1015 осіб. Виявили одинадцять фактів безпідставного доставляння порушників до відділів поліції при наявності можливостей скласти протоколи про адміністративні правопорушення на місці їх вчинення.

Встановили 47 випадків неоформлення матеріалів про адміністративне затримання правопорушників. Не завжди працівники органів поліції області повідомляли родичам осіб, затриманих за вчинення адміністративних правопорушень, про місце їх перебування.

У порушення вимог чинного законодавства, поліцейські іноді не інформували Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області про затримання осіб. Встановили й випадки безпідставного тримання затриманих понад три години.

На усунення виявлених порушень чинного законодавства органи прокуратури області внесли 24 вказівки керівникам органів поліції, за результатами розгляду сімнадцять із яких до дисциплінарної відповідальності притягнули одинадцять посадових осіб, а інші сім вказівок перебувають на розгляді.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.