• 15.08.2017 14:40

На Волині мародери руйнують і роздирають давній костел

У Камені-Каширському мародери руйнують і роздирають давній костел св. Архістратига Михаїла. Місцеві жителі стурбовані, до цієї будівлі, яку просто залишили без нагляду, вже систематично почали навідуватися мародери, бити вікна та навіть хтось вже зміг, за її словами, пробратися в середину споруди. Певно, з ціллю, щоб розжитися залишеним майном. Про це пише ]]>«Волинь24»]]> з посиланням на газету Полісся. 

Очевидно підлітки заради забави повибивали практично всі шибки у колишньому костелі та розписали одну із стін нецензурною лайкою, текст «прикрасили» нацистською свастикою. А на задньому дворі, на другому поверсі, на балконі, привідчинені двері, вони без замка. Саме через них, схоже, і пробираються у середину костелу охочі розважитися та випити тут.

Про це свідчать залишені в середині порожні пляшки. Або ж приходять мародери, щоб розкрасти те, що лишилось. Наприклад, вже хтось викорчував вимикачі, познімав плафони (де-не-де вони ще висять), а в окремих кімнатах частково збито із стін облицювальну плитку.

Всю цю непривабливу картину можна побачити через порожні віконні рами. Наразі райраді вдалося викупити приміщення костелу в облспоживспілки, яка була власником споруди. "Ми передали приміщення колишнього костелу на баланс відділу культури райдержадміністрації з наміром розмістити тут районний краєзнавчий музей", — наголосив заступник голови районної ради Сергій Дмитрук.

Керуючий справами райради Валерій Хитрик додав, щоб привести до належного стану будівлю, потрібне чимале фінансування. Хоча вже є позитивні напрацювання. За його словами, цьогоріч виготовлена проектна документація за кошти району і залучено 170 тисяч гривень з державного бюджету на заміну даху сакральної будівлі.

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.