• 13.10.2016 10:47

«Луцьктепло» планує орендувати котельню на Карбишева

Щоб покращити економічну ситуацію в ДКП «Луцьктепло», керівництво установи планує укласти договір оренди із котельнею на Карбишева, 2, якою керує ТОВ «Захід-ТЕГ». Про це стало відомо у середу, 12 жовтня, під час виїзного дня депутата.

Зокрема, місцеві обранці вирішили особисто розібратися у критичній ситуації, що склалася через борги «Луцьктепла», та з’ясувати, на скільки часу потрібно укладати договір оренди із котельнею. Назрілі питання зумовлені тим, що під час пленарного засідання жовтневої сесії міської ради, депутати повинні надати або ж не надати дозвіл на укладання договору оренди між підприємством та Західноенергетичною групою.

«Ця котельня забезпечує практично третину міста теплом. Тому, щоб гарантувати людям нормальні умови проживання у нашому місті, нам необхідно мати з «Захід-Тег» абсолютно чіткі умови роботи. Лише в такому випадку ми знатимемо, що у будь-який момент зможемо гарантувати жителям міста опалювальний сезон 100-відсотково», – зауважила секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко.

Прочитавши договір оренди, який надали депутатам, у них виникло чимало запитань щодо економічного обґрунтування та взагалі доцільності укладання такого договору. «Фактично на сьогодні ДКП «Луцьктепло» може самостійно здійснювати абсолютно все обслуговування частини населення, на яку поширює діяльність котельня на Карбишева. То для чого тоді цей договір, що коштуватиме міському бюджету 9 мільйонів у рік за оренду та невідомо ще скільки на зарплатню працівникам?» – запитували обранці громади.

Утім, директор «Луцьктепла» Валентина Малютіна наполягала на тому, що зараз це єдиний спосіб для підприємства вплинути та взяти ситуацію частково під свій контроль. Наголосила окремо і на тому, які будуть заробітні плати у працівників котельні.

«Безумовно, що всіх їхніх робочих взяти на роботу ми не можемо. Для чого нам ще один директор чи служба охорони праці, якщо ці люди вже є у нас на підприємстві. Якщо ми підпишемо договір оренди із «Захід-ТЕГ», то й оптимізації штату не оминути», – зауважила Малютіна.

Пояснила керівник і той факт, що забезпечити працівникам котельні попередніх зарплат не зможуть, будуть зрівнювати із тими, що у «Луцьктепло». Схвильовані депутати були і тим, що копію договору оренди їм подали без відповідних додатків.

«До договору оренди на сьогодні не маємо жодного додатку. Ми ще не бачимо, що саме ми беремо в оренду. Ми не бачимо додатків щодо того, що буде із персоналом котельні. Плюс до цього ми не можемо зараз стовідсотково усвідомлювати сформований тариф для оплати за тепло. Цей договір так само буде внесений у тариф і поділений на всіх лучан?» – обурювалися вони. На це Валентина Малютіна запропонувала поїхати на місце та вирішувати ці питання також із представниками «Захід-ТЕГ».

Вже на місці депутати Луцькради зустрілися із заступником директора котельні Анатолієм Лучуком. Від нього, власне, і дізналися, що котельня у чудовому стані і готова подавати тепло. Що ж до деяких відмінностей у цифрах договору, на що теж звернули увагу юристи міської ради, то Лучук пояснив, що це пов’язано із різною оціночною вартістю обладнання. Все тому, що у міжопалювальний сезон котельні купували та ремонтували обладнання.

Щодо договору, то Анатолій Лучук зауважив, що і сторону котельні теж не все влаштовує. Зокрема, питання працевлаштування їхніх працівників. «Виходить, що у зимну пору року людей звільнять, а роботи не дадуть. Вже навіть є такі у нас робочі, які підшуковують нове місце», – зауважив Лучук.

Утім, дискусія між обома сторонами договору точилася довго. Зупинилися на тому, що депутати міської ради рекомендували Юлії Вусенко донести інформацію про ситуацію, що склалася, до міського голови. Також проситимуть мера створити комісію, яка би детально вивчила всі «плюси» та «мінуси» оренди, а представників підприємства та котельні запросити на зустріч, де розглянуть варіанти співпраці без договору оренди.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.