• 04.10.2017 14:51

Луцькі екс-чиновники з дружинами піднялися на найвищу точку Львівщини

Два сімейства луцьких чиновників сходили у похід в Карпати. Так, Сергій Григоренко та його дружина Олена, а також Тарас та Анастасія Яковлеві у неділю, 1 жовтня, піднялися на гору Пікуй.

Детальніше про подорож журналістам ВІПу розповіла дружина Сергія Григоренка Олена.

 

«Щороку по кілька разів мій чоловік влаштовує вилазки в Карпати. Він просто безмежно любить гори, нові вершини, а ще складати та планувати все до деталей. Підготовка розпочинається за кілька тижнів, а точніше, ідеї щодо нових походів зароджуються в його голові відразу після попереднього походу. Але вже ближче до довгоочікуваної події кожного вечора за чашечкою чаю він витягає величезну купу своїх мап, знаходить потрібну ділянку і детально вивчає кожен пагорб.

 

Сергій читав форуми, відгуки туристів, передивлявся прогнози погоди.

 

«Ще не зустрічала людей, які так би любили цим займатись. Я жартую, що він легко може бути екскурсоводом, водити групи. Ще б пак, за 21 рік обходив всі Карпати.

 

Посадовець знає назви і місцезнаходження всіх озер, вершин, хатин та інших цікавих місць.

 

Олена розказала, що через невдалу погоду довелося кілька разів переносити поїздку, що «завдавало невимовних мук чоловіку».

 

«Порівняно з Сергієм, я у походи в Карпати ходила всього разів зо 5, але цей раз був найкращий! Спочатку, я думала, що гори відносно невисокі, з листяними лісами, то напевно, буде не дуже цікаво. Але побачивши, як ці всі листочки починають зафарбовуватись у різні кольори, вдихаючи їх соковитий аромат, землю, встелену різними кольоровими грибочками, а кущики і далі підкормлюють ожиною, брусницями та чорницями, річки поять свіжою живою гірською водою,  попросила пробачення у гір за свої погані думки і дякувала, що так гостинно приймають нас», - розповіла Олена.

 

Туристів було четверо - Олена з Сергієм та Тарас і Анастасія Яковлеві. Вони зупинилися у селі Жденієво. А вранці трансфером дісталися до сусіднього села - Щербовець та вирушили на Пікуй.

 

Кажуть, йшли не поспішаючи, милувались краєвидами, час від часу зупинялися на галявинах, щоб перепочити, попити чаю.

 

«Вершина гори скеляста та з стрімкими урвищами, по центрі - стовп, біля якого скупчилися туристи, які піднімались з різних сторін. Всі привітно вітаються, запитують звідки хто прийшов», - поділилася Олена.

 

«Вдвічі швидше ми спустились назад. З легкою крепатурою, зі сповненою щастя та натхнення душею та купою мініатюрних спогадів на майбутнє, які ще довго тішитимуть у похмурі осінні дні», - додала вона.

 

Довідково:

Пікуй — найвища вершина Вододільних Бескидів і всього пасма Бещад, найвища географічна точка Львівської області. Розташована на межі Львівської та Закарпатської областей.

Висота гори — 1408,3 м (за іншими даними — 1405 м). Поверхня конусоподібна, асиметрична: південно-західний схил крутий, північно-східний та північний — більш пологий. Гора складається з флішу. Схили вкриті буковим і ялицевим лісом.

З північного заходу до вершини примикає Буковецька полонина, з півночі — ландшафтний

На вершині гори розташований кам'яний чотириметровий, чотирикутний стовп-обеліск, споруджений на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. Його поставили 1935 року мешканці села Гусного, яке до війни разом з усім Закарпаттям входило до складу Чехословаччини.

 

Спілкувалася Ольга ЗЕЙЛИК

Фото з особистого архіву Олени КРУКОВСЬКОЇ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.