• 02.04.2017 17:41

Луцьк у блакитному: «діти дощу» нагадали про себе акцією у центрі міста

Театральний майдан міста сьогодні, 2 квітня, одягнувся у блакитний колір. Усюди майоріли повітряні кульки небесного відтінку й було чимало людей в одязі з елементами блакитного. Так у Всесвітній день поширення інформації про аутизм нагадали про себе луцькі «діти дощу».

Акцію з назвою «У мого друга – аутизм» влаштували на Театральному майдані батьки особливих діток, яких об'єднує громадська організація «Повір у себе». Вони прийшли на головну площу міста зі своїми дітьми, аби вкотре привернути увагу суспільства до людей із розладами аутичного спектру і вкотре наголосити – їхні діти такі ж повноправні українці, як і інші. 

Голова ГО «Повір у себе» Інна Гачукова, яка вже чотирнадцять років виховує доньку-аутистку Світлану, запевнила, що найбільша проблема особливих дітей – несприйняття їх суспільством. Люди нерідко ображають аутистів, не до кінця розуміючи проблему і не знаючи реалій цього особливого стану. 

«У наш час одна дитина із 88 народжується з розладом аутичного спектру. На щастя, зараз суспільство більше обізнане з цією проблемою. Але про це потрібно ще більше говорити. Потрібно показувати, що часто наші діти геніальні, вони чудово рзмовляють мовами, грають на музичних інстументах тощо. Так, у них особливий світ, але це не означає, що вони зайві у цьому суспільстві», –  висловилася Інна Гачукова. 

Тож, аби привернути увагу до своїх дітей та розповісти про них лучанам, батьки діток-аутистів влаштували на Театральному майдані шоу мильних бульбашок до якого, до слова, долучилася велика кількість діток, що прогулювалися містом. 

До того ж, усім дорослим, які проходили повз, роздавали листівки з інформацією про аутизм. Адже, на переконання батьків особливих діток, не завжди дорослі розповідають дітям, як правильно спілкуватися з дітьми-аутистами. 

На завершення ж дійства діти-аутисти та усі, хто долучився до акції, випустили у неба блакитні повітряні кульки у знак того, що «діти дощу» можуть досягти будь-яких вершин.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.