• 19.09.2017 17:08

Луцьк минулого століття у графіці волинського художника

У мережі з’явилася добірка творів графіки волинського художника Михайла Савицького. Акварелі 70-х років передають, як жило місто Луцьк.

Художник зображує історичні пам’ятки та місця обласного центру Волині. 

Довідково

Михайло Феліксович Савицький народився 8 травня 1930 року в Луцьку. Тут пройшли його дитинство та шкільні роки. Повоєнного 1949 року він став студентом живописно-декоративного відділення училища імені Івана Труша (викладачі з фаху Г. І. Чукіна, В. І. Черкасов, О. Я. Шатковський та ін.). Тут М. Савицький навчався до 1956 року, після чого повернувся у рідне місто. Свою трудову діяльність розпочав у Волинському обласному кооперативному товаристві художників. Одразу по закінченні училища став учасником художніх виставок в обласному центрі. У 1961 році Михайло Феліксович знову розпочав навчання, але цього разу заочно. 1967 році він закінчив факультет графіки Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (викладачі з фаху В. Л. Бунов, Р. С. Сільвестров).

Поле діяльності М. Ф. Савицького досить різнопланове: працював у станковому і монументальному живописі, графіці є виконавцем чималої кількості оформлюваних робіт. Проте у своїй творчості художник віддає перевагу графіці. Твори саме цього виду образотворчого мистецтва презентують його мистецький доробок на художніх виставках у Луцьку, Києві, інших містах Радянського Союзу, серед яких: серія літографій до твору “Лісова пісня” Лесі Українки (1975р.), «Портрет Григорія Сковороди” (1972р.), “Портрет Лесі Українки” (1985р.) та ін.

В переліку його виставкової діяльності – кілька персональних, чимало республіканських виставок учасником яких він був з 1970 року. Після скасування Товариства волинських художників і до виходу на заслужений відпочинок він працював у художньо-виробничих майстернях Художнього фонду. 1977 році Михайло Феліксович вступив у члени Спілки художників УРСР. Дотепер М. Савицький мешкає в Луцьку, творчо працює.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.