• 15.11.2016 12:07

Фірма з Нідерландів хоче дегазовувати Брищенське сміттєзвалище

Проект дегазації сміттєвого полігону в Брищах передбачає щорічну виплату місту 1,2 мільйона гривень та 8% від грошових надходжень по «зеленому тарифу». Окрім того, інвестор, який реалізовуватиме проект, платитиме податки в регіон. Про це йшлося під час «круглого столу» щодо перспективи дегазації міського сміттєзвалища, – пише ІА ]]>«Волинські новини»]]>.

Заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця зауважив, що існує дві причини, які заважають реалізовувати схожі проекти в Україні: бюрократія та безкінечне бажання торгуватись. Проте, Луцьк співпрацює з ТОВ «Озон Інвестмент» («Ozone Іnvestment» LLC), яка є дочірнім підприємством Global Health Fіnancіal Resolutіon Servіces B. V., заснованого у Нідерландах вже приблизно рік. З ним напрацювати проект рішення, який депутати розглядатимуть на сесії Луцької міської ради.

Директор «Озон біогаз інвестмент Луцьк» Віталій Тітунін зазначив, що у напрямку дегазації працюють з Луцьком, Ковелем (21 листопада тут вже почнуть пробне буріння), Чернівцями. В Сумах роботу зупинили через те, що сміттєзвалище – не електрифіковане, а в Кропивницькому проект не розпочали, тому що полігон дуже старий.

Відповідно до технології, після очистки газ можна спалювати, а можна перетворювати в електроенергію, пускати в газотранспорту систему (проте, в Україні це заборонено), можна стискати і заправляти автомобілі.

На луцькому полігоні вже провели пробне буріння, взяли зразки газу, який аналізували в Німеччині. Там планують встановлювати по 2-3 скважини на гектар 1 гектар, глибиною 15-20 метрів. Інвестори запевняють, що серед переваг реалізації проекту – зниження рівня викидів парникових газів, нові робочі місця, зменшення забруднення як альтернатива використання невідновлювальних ресурсів.

До слова, інвестор обіцяє під час будівництва максимально залучати локальні підприємства для співпраці. Юрист компанії Марина Ніколайчук зазначила, що відповідно до договору, 1,2 мільйона гривень щорічно передаватимуть на баланс департаменту ЖКГ міста в вигляді коштів або матеріальних цінностей. Також виплачуватимуть 8% від надходжень компанії по «зеленому тарифу» щорічно.

По закінченню процесу дегазації обіцяють повернути полігон в первинному стані. Тітунін зауважив, що відповідно до попередніх усних домовленостей з Рокинівською сільською радою, інвестору пообіцяли «зелене світло». Проте, компанія поки не вела переговорів щодо отримання земельної ділянки – для установки системи потрібно близько 0,4 гектара площі.

Відтак, інвестор планує спілкуватись з райрадою і селищною радами щодо оренди землі. Відповідно до попередніх планів, на зведення заводу потрібно близько 14 місяців, реалізовувати проект планують на початку 2018 року.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.