• 07.09.2017 10:02

Фільм волинської режисерки «Начитали» увійшов в програму двох міжнародних кінофестивалів

Міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії» вдруге відбудеться у Рівному 26-30 вересня. За час прийому робіт у 2017 році надійшло 245 заявок від режисерів з 47 країни світу, журі відібрало 100 кращих. Програма фестивалю складатиметься з міжнародного та національного конкурсу, останній передбачає змагання повного метру, короткометражок та номінацію «Рівне. Волинь». Про це пише ]]>«Буг»]]>.

Сценарій кількахвилинного фільму «Начитали» (або «Дитина з полички») написала й екранізувала Світлана Федонюк, журналіст, сценарист, режисер і продюсер з Володимира-Волинського, у нинішній каденції – ще й депутат міської ради.

Акторами стали звичайні містяни – випускниця педучилища Аліна Жук, підприємець Андрій Недбало та фотограф Ольга Аракчеєва. Знімальну групу теж склали місцеві жителі – оператор Володимир Назарук, костюмер – підприємець і депутат районної ради Ганна Фурман. А от музику подарували лідер гурту «От вінта» Юрій Журавель з Рівного та діджей Кай Каславіньєрі зі Львова.

Як розповіла Світлана Федонюк, у дні проведення фестивалю у Рівному вона складатиме екзамени в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, де здобуває наукову ступінь магістра. А от у Херсон, на ХІІ Міжнародний фестиваль «Кінокімерія» 15-16 вересня таки поїде.

 

«Кінокімерія» є своєрідною хрещеною матір’ю Світлани, адже свого часу вона отримала тут Гран-прі за короткометражку «Ранок з Тіффані», далі – бронзову медаль Всесвітнього конкурсу кінолюбителів UNICA у Болгарії. Представляла Україну на 75-тій UNICA в Австрії – фільмом «Чудо Господнє».

«Ностальгую за часами наївного кіноаматорства, коли заради власного шляху у мистецтво зняла митні погони, позбулась матеріалістів навколо себе. Тепер, здобувши диплом організатора кіно-телевиробництва, чітко розумію – творити без грошей можна лише у «рожевих окулярах», в романтичних мріях. Насправді якісний аудіовізуальний продукт вимагає величезного інтелектуального напруження та фінансових затрат. Вдячна, що дирекція «Кінокімерії» оплатить мені дорогу й побут», – ділиться думками Світлана, обіцяє згодом розмістити свій фільм на котромусь із Володимир-Волинських сайтів.

 

«Це буде подарунок Володимиру-Волинському, тут завжди так легко мріється! Мій фільм – це добрий, теплий кіноспогад про літо у зимову холоднечу, коли хочеться сховатись під ковдру, пити чай, читати книжки і дивитись кіно», – каже режисерка і закликає земляків-волинян відвідати «Місто Мрії».

«Бо Рівне, завдяки зусиллям мого товариша Віктора Булиги, сценариста, члена Української Кіноакадемії, директора РМКФ «Місто Мрії», засновника та організатора проекту «КІНОШКОЛА У РІВНОМУ», вже претендує на виробничий майданчик нового українського кіно. Такого, якого сьогодні вимагає час та глядачі: національного, пригодницького, якісного», – упевнена Світлана Федонюк.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.