• 12.07.2017 12:09

День Петра і Павла: що не можна робити в цей день

День Святих апостолів Петра і Павла відзначають сьогодні 12 липня.

Існує думка, що в це свято не варто відпочивати на воді. Вважається, що Петро і Павло покровителі рибалок. У цей день рибалки молилися святим, освячували воду і вмивалися джерельною водою. При цьому вони не купалися, щоб вода не «забрала їх у жертву». В цей день заборонялося сваритися в сім'ї. Церква радить не займатися фізичною працею, а приділити більше уваги своїм душевних переживань і молитві. Вранці слід йти до церкви на службу, щоб віддати данину святим і помолитися за близьких.

У цей день колосся набираються сил у сонця і місяця. Тому працювати на полі в цей день заборонялося, щоб був хороший урожай. За старих часів говорили, що на день Петра і Павла сонце сяє всіма барвами веселки. Вважалося, що того, хто побачить, як грає сонце, очікує щастя. А щоб побачити це диво, молодь з ранку збиралася в поле і чекала схід сонця.

В Петрів день починалися петрівські гуляння, які тривали до першого Спаса. Молодь плела вінки, водила хороводи. А молоді дівчата в день Петра і Павла ворожили на суженого. Наприклад, потрібно зібрати 12 різних квіток з 12 полів, загадати хлопця, покласти квіти під подушку і чекати віщого сну.

Відзначають його день щорічно 12 липня, він завершує Петрів піст, а за народними повір'ями, входить в літній святковий цикл, в який включені свята Горпини Купальниці та Івана Купала.

За матеріалами ]]>«Газета .UA»]]>

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.