• 19.02.2017 09:48

«Чому всі приватні шахти прибуткові, а наша – збиткова?» – гірники нововолинської шахти поділилися проблемами із Саакашвілі

Задля вирішення нагальних проблем шахти «Бужанська», що у Нововолинську, та з проханням зробити підприємство прибутковим місцеві гірники запросили на зустріч ініціатора «Руху нових сил», екс-Президента Грузії та екс-голову Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. Зустріч із ним відбулася в суботу, 18 лютого, на території підприємства.

Утім, за годину до запланованої зустрічі її проведення виявилося під загрозою. Зокрема, з метою запобігання тероризму Генеральний директор ДП «Волиньвугілля» підписав документ, який забороняв шахтарям проводити будь-які збори чи мітинги у робочий час, а директор шахти влаштував суворий пропускний режим. Охоронці при в’їзді на «Бужанську» запевнили, що протягом трьох днів на територію не заїхало жодне авто. Та все ж таки згодом стараннями незалежної профспілки шахти присутнім журналістам та правоохоронцям разом із гірниками вдалося потрапити за шлагбаум.

Утім, зустріч із самим Міхеілом Саакашвілі відтермінували на годину. Прибувши, політичний лідер вибачився, що його довелося чекати, подякував тим, хто залишився і запевнив, що не розраховував на такий жахливий стан доріг у прикордонному шахтарському місті.

Опісля голова незалежної профспілки шахти «Бужанська» державного підприємства «Волиньвугілля» Богдан Макарчук сказав, що запросили Саакашвілі для того, аби поділитися своїми проблемами, показати, як виживають та на чому працюють місцеві шахтарі, а також сподіваються почути від політика поради, як із цим боротися та як далі жити.

«Сутність наших проблем, перш за все, у тому, що постійно йде заборгованість наших заробітних плат, наразі нам винні майже п'ятнадцять мільйонів гривень. Гірники недоотримали ще 10–15 % за грудень, частину – за січень, і зовсім нічого – за лютий. Та кожну виплату доводиться «вибивати» у нашого керівництва», – обурювався Макарчук.

Шахтарі переконані, що зараз їх спеціально доводять до такого жалюгідного стану, аби потім усіх розігнати, а підприємство за безцінь продати у приватні руки. «Але чому всі приватні шахти прибуткові, а наша – збиткова? Ми так само можемо заробляти на себе і бути збалансованими, про що свідчать результати нашої роботи у 2011 році, та навіть квітень–травень минулого», – казали вони та переконували, що можливості шахти дозволяють видобувати майже тисячу тонн вугілля щодня, але на цей час – лише триста тонн.

Інші працівники підприємства переконували, що великою проблемою є неналежне забезпечення технічним обладнанням та робочим одягом. Зокрема, за їхніми словами, працюють «у тому, що принесли з дому», а нові фільтри, якими шахтарі дихають та які повинні видаватися щозміни, вони бачать лише раз на місяць.

«Сьогоднішній наш стан такий, що замість того, щоб, беручи відпустки, їхати зі своїми сім’ями відпочивати, ми їдемо на заробітки до Польщі. Хіба це так мають жити шахтарі – люди, які щодня ризикують своїми життя», – казали вони.

Отож, вислухавши обурення працівників шахти «Бужанської», Міхеіл Саакашвілі сказав, що єдиний вихід зі складної ситуації він бачить лише у кардинальній зміні влади та очищенні її від олігархату. «Для чого бізнесменам по два терміни сидіти у Верховній Раді? Для того, щоб набивати свої кишені грошима, яких не доплачують вам. Бо нічого шахтарі не можуть самостійно вдіяти, тож так і будуть отримувати по п’ять тисяч гривень, зате, наші бариги – надприбутки», – сказав політик і додав, що безвізовий режим, про який так мріють українці та волиняни зокрема, не стільки принесе радості, скільки втрат.

«Наші люди не поїдуть в Париж фотографуватися біля Ейфелевої вежі, Україна втратить мільйони громадян працездатного віку», – сказав ініціатор «Руху нових сил». Тож закликав шахтарів виступати проти речей, які їх не влаштовують, починати боротися з місцевим олігархатом. «А якщо вам знову вимкнуть електрику в робочий час, чим самим унеможливлять видобуток сировини, давайте знати. Я готовий йти разом з вами та вирішувати це», – підсумував Міхеіл Саакашвілі.

Опісля тривалої розмови з гірниками політик спустився у шахту «Бужанську», аби побачити, де та в яких умовах працюють люди. Потому у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості Нововолинська у Саакашвілі відбулася зустріч із жителями міста. Деталі цієї зустрічі – згодом.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 1

Запорожець, 19 Лютий, 10:16
А що абізян Ссакі розуміється на видобуванні вугілля? В Одесі вже надуркував та й вся його шайка пройдисвітів обі..лася з ніг до голови... Досить вже українцям слухати придурків...
Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.