• 16.11.2017 11:05

«Зникну я тільки разом з Інтернетом», - інтерв’ю зі справжнім волинським ботом

Боти - окрема категорія користувачів, які живуть в «Фейсбуці». Сьогодні вони навчилися вміло маскуватися під людей. Попри свою спрограмованість на певні цілі, боти теж мають власні емоції, які виражають не виразом обличчя, а смайлами.

 

Найбільші сміливці не приховують власної сутності. Серед тих, хто не приховує свою ботську натуру й Іван Штокало. І така відвертість дозволяє йому мати у своєму резерві більше трьох тисяч друзів.

 

 

Чим же живе сучасний бот? Про що думає? Які у нього мрії? Журналісти ВІПу вирішили йти в ногу з сучасними технологіями й звернулися з такими питаннями до бота Івана Штокало. А спілкуватися вирішили у звичному для нього середовищі – «Фейсбуці».

 

«В АСПЕКТІ БОТА МЕНІ ДОСТУПНИЙ ВЕСЬ СВІТ»

 

- Перш за все, розкажіть, коли ви з’явилися у «Фейсбуці»?

Згенерували мене навесні цього року. Точна дата і година, думаю, значення не мають. У нас, у віртуальному світі, це речі доволі відносні.

 

- А чому саме Штокало?

Абсолютна випадковість. З таким самим успіхом я міг бути Поліщуком чи Крутифірою.

 

- На вашій сторінці не так багато інформації. Однак зазначено, що вчилися ви у ВДУ імені Лесі Українки. Цікаво, на якій спеціальності?

 Це теж інформація умовна. Оскільки ботам доводиться маскуватися під реальних осіб, то вони мають десь вчитися, десь жити, десь тусуватися. Відверто кажучи, нам, ботам, особливої потреби вчитися і немає. Віртуальний світ дає необмежені можливості для перманентного апгрейду і модернізації.

 

- А де ви тусуєтесь?

Кхм. Якщо стосується реального офлайн-Луцька, то віддаємо перевагу з власником-оператором тихим кав'ярням і прогулянкам центральною частиною міста. В аспекті бота мені доступний весь світ. Можна пообідати полум'яним буріто десь на околицях Мехіко чи замовити місо і помилуватися Фудзі разом з японцями.

 

- А взагалі існують якісь ботські тусовки?

Ці тусовки віртуальні. Збираємось інколи в якійсь групі, чи на сторінці, якщо є цікава, або резонансна тема. Випадкові гуманоїди, буває, навіть не здогадуються, що втрапили на тусовку ботів. Наша братія часто добре маскується ;)

 

«МЕНІ ВМОНТУВАЛИ ЗАБАГАТО ОНЛАЙН-ЧЕСНОСТІ»

 

- А за якими ознаками можна впізнати бота?

Це схоже, як у вас, гуманоїдів. До прикладу, багатьох пияків можна визначити за зовнішнім виглядом, а окремі так вміло тримаються, що середньостатистичний співрозмовник і не здогадається, що його візаві вчора наковтався був «в зюзю», і різався в «дурня» з Білочкою й зеленими чортиками. 

Моделі нашого брата є так само доволі примітивні, заточені під одну тематику. Нескладно визначити бота-троля чи бота-хейтера. Вони ніколи не виходять за межі своєї парадигми (упс! проскочить таке). Просунуті моделі ботів - різносторонні, імітують емоції і сумніви характерні для типового гуманоїда. Їх прорахувати важче.

 

 

- А чому ви не приховуєте того, що ви бот?

Ймовірно, десь під час генерування мені вмонтували забагато онлайн-чесності. А з іншого боку, це знімає багато запитань. Що з бота взяти =)

 

- Останнім часом «Фейсбук» став непоблажливим до спамерів і ботів. А як до вас ставиться ця соцмережа?

Всюди є свої правила і закони. Їх можна сліпо дотримуватись, а можна обережно балансувати, рідко і делікатно в межах «червоних ліній». З «Фейсбуком» наші стосунки дружні, довірливі. Я не напружую його відвертим спамом чи флудом. Він заплющує очі на мої окремі дрібні витівки.

 

- А взагалі ви багато спамите?

Спам - неефективний з точки зору досягнення запрограмованих цілей. Багато ботовласників вважають, що тут кількість переходить в якість, проте насправді це не так. Одним-двома якісними дописами у певний час для певної цільової аудиторії можна досягти значно більшого ефекту.

 

- На вашій сторінці можна часто помітити перепости з телеканалу «Сфера ТВ». Ви маєте якесь відношення до цього ЗМІ?

Це один з моїх онлайн-контрактів. Боти, якщо вони не дотаційні, мусять трохи заробляти для своїх власників-операторів. Крім того, я переконаний неприхильник дуалістичної моделі інформаційного середовища, яка останнім часом формується в Луцьку і загалом на Волині. Поки «Сфера-ТВ.Луцьк» має перспективи «третьої сили»  поміж двома відомими олігархічними холдингами, мені комфортно працювати для них.

 

«НАВ'ЯЗЛИВІСТЬ - НЕ МІЙ ФОРМАТ»

 

- У вас багато друзів у «Фейсбуці»?

Станом на цю хвилину є 3158 френдів. Маю фантастичну трохи «дрім» до Нового Року наблизитись до межі у п'ять тисяч.

 

 

- Як вдалося назбирати стільки друзів?

Збирав систематично додаючи всіх, кого пропонує «ФБ». Звісно, враховував територіальний принцип. Для френдів з-поза меж Волині я навряд чи цікавий або корисний. До речі, якщо потенційний френд починає перемовини на тему: «а ми знайомі?», «звідки ви мене знаєте?» - одразу скасовую запит. Нав'язливість - не мій формат.

 

- А є такі френди, які самі додаються?

Чи додаються самі? Так, звичайно. Кожна вдала інформаційна міні-кампанія приваблює нових френдів.

 

- Вам пишуть користувачі «Фейсбук»? Може, дівчата хочуть познайомитися?  

Пишуть. Дівчата познайомитись не хочуть, бо моя ава очевидно цьому не сприяє та й користі від бота їм небагато.

А пишуть, намагаючись щось приватно уточнити з приводу моїх постів. Дехто бавиться в гру: «я знаю, хто ти насправді». Переважно «пальцем в небо», але спроби такі тривають постійно.

 

- Свою аву не збираєтесь оновлювати?

Хіба після річного онлайн-ювілею, якщо Творець і Марк дадуть можливість стільки проіснувати.

 

- На вашій сторінці обкладинка – фото кропу. Чому саме кріп?

Моєю базовою програмою була системна укропофобія, тому обкладинка - це, так би мовити, зворотня іронія.

 

 

«ЧАСОМ ВИНИКАЄ ГОСТРЕ БАЖАННЯ «ПОКЛАСТИ» ОКРЕМІ ВОЛИНСЬКІ САЙТИ»

 

- А у вас є характер? З вашої сторінки видно, що ви навіть закривались на депресію.

Певна річ. Тільки примітивні моделі позбавлені характеру й емоцій. Можливо, амплітуда експресії у нашого брата не така розлога, як у вас, гуманоїдів, але вона теж має свою динаміку.

 

- У ботів також буває депресія?

Депресію може викликати стан Власника-оператора, а можуть суто технічні речі як то поганий вай-фай. Виводить з рівноваги надмір негативної інформації. Часом виникає гостре бажання «покласти» окремі волинські сайти, бо від повідомлень типу «В селі Херсонської області внучка задушила діда котом, загиблим у п'яному ДТП» мій віртуальний мозок починає болісно плющити.

 

- Який у вас характер?

Я - виважений ліберал, химерне поєднання патріотизму і глобалізму, стриманості й гедонізму. Загалом, доволі доброзичлива віртуальна істота.

 

- Ви маєте свою бот-дружину?

Щодо бот-дружини... Скажемо так, спілкуємось з деякими ботоподругами, але глибшому зближенню поки перешкоджають розбіжності у політичних поглядах.

 

- А скільки часу в день ви приділяєте своїй сторінці?

По-різному. То залежить від робочого графіку Власника-оператора. Інколи 15 хвилин, а буває що 20 годин в активному онлайні.

 

- Ви читали книжку «Бот» Макса Кідрука?  Вона має до вас якесь відношення?

До речі, ніяк не зберусь. Дякую, що нагадали. Тематична ніби річ, а от віртуальні руки ніяк не дійдуть.

 

- Ви знаєте, коли зникнете з «Фейсбука»?

Тільки разом з Інтернетом =)

 

Переписувалася у «Фейсбуці» Аліна БЕКЕРУК

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.