• 23.11.2017 12:18

«Бомжам я заздрю», - лучанин, який 73 дні автостопив Європою

Віктор-Микола Гаврилюк – 21-річний лучанин, який вирушив у тур Європою автостопом і два з половиною місяці провів у подорожах.  

 

Хлопець відвідав 40 міст у 10-ти країнах світу. Взявши з собою 150 євро, листівку власного дизайну, медичне страхування і спальний мішок – вирушив за кордон, де пробув 73 дні.

Зустріч із мандрівником відбулася в рамках проекту «Персона» у Молодіжному центрі Волині в Луцьку.

 

За цей час хлопцю довелося ночувати в іноземців, в українців, які живуть за кордоном, у снігу, у «МакДональдсі», на вулиці, в лісі, у Гамбурзі навіть на даху, але йому це дійсно було в кайф.

Називає сам себе просто – Вітя-Коля. Місії у подорожах хлопця - дослідження світу, пізнання нового в інших країнах, реалізації цього в нас та вдосконалення свого рівня англійської.

«Данія, Швеція, Норвегія – англомовні країни. Мій рівень англійської – рівень інтуїції, але у 80% спілкування є невербальним. Лише там я зрозумів, що в мене не найгірший рівень англійської мови», - розповів лучанин.

У пошуках нових вражень і грошей, хлопець навіть пішов працювати на ферму – доїв корів у Данії, за що отримав 100 крон (1 крона – 3 грн, - ред.). Інколи навіть діставав гроші з фонтанів. Не голодував, але тричі доїдав за людьми в кафе. Навіть зміг залишитися «в плюсі», адже зі Швеції привіз банку консерви та вівсяну кашу.

У Данії Вітя-Коля зустрів «бомжеподібного», як він сам його назвав, чоловіка, який планує переїхати в Україну. Зарплата в пенсіонера Сімона – 10 тисяч крон (30 тисяч гривень). На ці гроші він хоче жити у Києві, адже для його рідної країни це замало для нормального життя.

Вирішив повернутися мандрівник через необхідність заміни взуття і одягу, які неабияк зносилися. Загалом у подорожі Фінляндією, Норвегією, Данією, Швецією та іншими країнами витратив 80 євро за весь час.

Незабаром хлопець хоче знову вирушити в закордонний тур, аби побачити ще більше цікавих куточків світу. Одноліткам радить виходити за межі зони комфорту, і постійно пробувати щось нове.

«Насправді в Україні дуже великий природній, архітектурний і туристичний потенціал. Якщо за це взятися, то можна зробити просто вау!» - запевняє Вітя-Коля.

Вікторія МАХНОВСЬКА

Фото автора

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.