• 13.10.2016 17:42

Андрій Любка привіз лучанам «Кімнату для печалі»

12 жовтня у Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки презентували нову книгу письменника Андрія Любки «Кімната для печалі». Про це інформує прес-служба мистецького об’єднання «стендаЛь».

Це збірка сюжетно не пов’язаних між собою оповідань, які, однак, можна вважати й романом, якщо прийняти тезу, що головний герой цього роману – самотність.

До книги увійшло одинадцять оповідань. Автор каже, що у початковому варіанті їх було п’ятнадцять, однак редактор тексту і близький друг автора (письменник Олександр Бойченко) порадив залишити ті, які об’єднані спільним настроєм та спільною темою.

«…стилістика із поетичної мови – вона десь перекочує у прозовий текст. Можливо, ці оповідання – це реінкарнація якогось такого поетичного зовсім мого світовідчуття. І якщо «Карбід» був почасти брутальною прозою, тому що там були якісь такі ситуації, які обурювали читача, які йому не подобалися, то «Кімната для печалі» – це книжка, в якій, навпаки, часто занадто затишно», – ділиться автор.

За словами Андрія, найбільше читачам подобається найперший текст – оповідання «Жінка і сірники» про любов ліричного героя до дівчини у хеджабі.

Говорили також про те, де молодим авторам шукати сюжети для творів. Любка радив придивитися до того, що нас оточує, бо, за його словами, і речі, і стіни, мають пам’ять. Так у романі і з’явився образ кімнати – письменник переїхав до Ужгорода і винайняв житло. Йому наснилися попередні власники квартири у будинку, якому вже майже 90 років: «Мені стало цікаво, скільки разів на цьому ліжку кохалися, а скільки тут у когось болів зуб. З цього і почався процес написання оповідання, який зазвичай триває довго, доки у блокноті не назбирається достатньо окремих фрагментів та образів, які можна об’єднати у завершену історію».

Після презентації книги розмови плавно перейшли на закарпатське вино. Письменник зізнався, що закарпатського не п’є, однак ніколи закарпатцям про це не каже.

Цікаво, що Луцьк потрапив у топ-міст України, де б хотілося жити автору. Комфортно письменник почувається також у Чернівцях та Ужгороді.

Після Луцька Андрій Любка презентуватиме книгу в Острозі та Рівному.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.