• 13.08.2017 11:01

90-річна волинянка пройшла 20 кілометрів заради миру

Одна із найстарших жителів села Жиричі Ратнівського району на Волині, заради миру в Україні взяла участь у хресному ході навкруг села. Про це пише «Вісник».

Юхимії Матвіюк нещодавно виповнилося 90 років. У переддень свого поважного ювілею бабуся взяла участь у церковній ході односельчан навкруги села – православні таким чином звершують молитву за мир і спокій, благополуччя у селі та в Україні.

«Того дня я була у церкві. Люди зібрались обійти село. Взяли ікону Божої Матері, хоругви і з молитвою рушили. А мені так хотілося піти, але ж, думаю, за кілька днів буде дев’яносто, то куди мені, такій старій, ще йти? До дочки метрів триста, то не кожен раз піду, бо, здається, далеченько. А тоді спробувала на місці потупцювати ногами (бабуся продемонструвала, як це зробила. – Авт.), відчула, що ворушаться ніби й добре. Думаю, пройдуся хоч трішки. І батюшка благословив. Тож пішла», – каже бабуся.

Волинянка зауважила, що йшла не позаду усіх і спочатку не відчувала втоми. «Думала, що пройду до місця першого перепочинку і повернусь. А там сусідка моя з іконою йшла, каже, візьміть ікону, приклоніться до неї – і побачите, що дійдете. Я так і зробила. Дійшла й до місця другого перепочинку. Знову до іконки приклонилась і далі пішла, хоча вже й важче було. Аж не віриться, що стільки кілометрів пройшла! І до церквички зайшла. На колінах всі повклякали з молитвою. І я вклякла», – розповідає Юхимія Матвіюк.

Жінка додає, що коли прийшла додому, то спочатку прилягла, а полежати ніяк не вдалося. За роботу взялася.

«Після ходи, повірте, набагато краще, здоровіше почуваюся», – зазначає бабуся.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.