• 15.12.2017 11:17

40 фактів про тигрів у Луцькому зоопарку

Ви знали, що тигри уміють імітувати голос інших тварин, а що лише одне з десяти полювань закінчується успішно?
 
 
Про це та багато іншого йдеться на сторінці Луцького зоопарку у Фейсбуці.
 
"Тигри - неймовірні тварини, однак нині, на жаль, перебувають під загрозою зникнення. Пропонуємо вашій увазі підбірку цікавих фактів про цих тварин.", - йдеться у дописі.
 
1. На відміну від домашніх кішок, тигри мають круглі, а не щілиноподібні, зіниці. Це пов'язано з тим, що домашні кішки від природи є тваринами, що провадять нічний спосіб життя, а тигри люблять напівтемряву: вони полюють на зорі і на заході.
 
2. Незважаючи на те, що очі тигрів не дуже адаптовані до темряви, їх нічний зір ушестеро кращий, ніж у людей.
 
3. Більшість тигрів мають жовті очі, але білі тигри - блакитноокі, в зв'язку з тим, що за колір очей і шерсті у тигрів відповідає один і той же ген.
 
4. Тигри мітять територію, коли мочаться на дерева, і їхня сеча має яскраво виражений запах маслянистого поп-корну.
 
5. З запаху сечі іншого тигра тигр може отримати багато інформації: вік, стать, стан репродуктивної функції.
 
6. Самці тигрів мають більшу територію проживання, ніж самки, тому вони можуть знайти один одного на загальній території для спарювання. При цьому територія дорослої самки ніколи не перетинається з територією інших самок, а самці ніколи не зустрічаються один з одним.
 
7. Зазвичай тигри не гарчать на інших тварин, але можуть за допомогою реву спілкуватися з іншими тиграми здалеку. Якщо тигр збирається нападати, він не гарчить, а фиркає і шипить.
 
8. Коли після полювання на одну жертву претендує кілька тигрів, самці пропустять вперед самок і дитинчат, на відміну від левів, які надходять навпаки. Самці тигрів не вступатимуть в суперечку за їжу, а просто почекають своєї черги.
 
9. Голоси тигрів так само унікальні, як відбитки пальців людини.
 
10. Смужки на лобі тигра нагадують китайський ієрогліф «Король».
 
11. Так само, як і у домашніх кішок, смужки на шерсті тигра «дублюються» на його шкірі, тому навіть поголений тигр все одно залишиться смугастим.
 
12. На відміну від більшості інших кішок, тигри люблять воду і є прекрасними плавцями, здатними під час полювання пропливати кілька кілометрів і перетинати річки. Нерідко тигри купаються і грають у воді просто для задоволення.
 
13. Тигри - найбільші з котячих, але при цьому розміри підвидів у них сильно відрізняються. Найбільший підвид, сибірський тигр, виростає до 3,5 м в довжину і має 300 кг ваги, а найдрібніший, суматранський тигр, всього до 2 м і 100 кг.
 
14. Тигриці здатні зачати потомство всього 4-5 днів в році. У цей період вони намагаються злучитися якомога більшу кількість разів. Вагітність триває 3 місяці, в одному приплоді зазвичай 2-3 тигреня.
 
15. Перший тиждень життя тигренята повністю сліпі. Половина з них не доживає до зрілого віку.
 
16. Пеніс самця залишається досить млявим під час ерекції, тому в ньому є кістка (так званий baculum), і він покритий колючими зубцями, які підтримують з'єднання під час злягання.
 
17. Тигри воліють нападати на жертву із засідки. Якщо об'єкт полювання помітив тигра, ймовірність того, що тигр нападе, досить мала, оскільки він розгубиться. У деяких районах Індії люди, заходячи в ліс, надягають на потилицю маску в формі обличчя, щоб запобігти нападу.
 
18. Зазвичай тигри не розглядають людей як жертв, але, відчуваючи загрозу, атакують. У більшості випадків напади тигрів на людей спровоковані відсутністю іншої здобичі на території проживання.
 
19. Невелика кількість тигрів, спробувавши людське м'ясо, стає людоїдами. Одна тигриця, яка захистила якось раз своїх дитинчат від людей, згодом почала нападати тільки на них. До тих пір, поки її не вдалося вбити, вона з'їла 430 осіб.
 
20. Завдяки інстинктивним бажанням полювати із засідки, навіть тигри-людожери не нападають на людські поселення й атакують тільки самотніх людей. Як правило, вони полюють на людей вночі, бо знають, що люди погано бачать у темряві.
 
21. Тигри не здатні муркотіти. Стан блаженства вони показують мружачись або закриваючи очі. Оскільки втрата зору навіть на секунду означає вразливість для нападу, тигр може дозволити собі прикрити очі, тільки відчуваючи себе в абсолютній безпеці.
 
22. Під час бігу на короткі відстані тигр розвиває швидкість до 60 км / ч.
 
23. Тигри можуть стрибати вперед на відстань до 6 м і на 5 м вгору. Їх ноги настільки м'язисті і потужні, що тигри можуть залишитися стояти, навіть будучи вбитими.
 
24. Тільки одне полювання з 10 закінчується успішно, оскільки тигр намагається з'їсти побільше, коли є можливість. Після вдалого полювання тигр може набрати до 30 кг ваги про запас.
 
25. Хоча тигр вільно обходиться без їжі протягом декількох днів, він починає відчувати голод досить швидко порівняно з іншими тваринами, бо через величезні розміри стрімко втрачає вагу. Тигр помре від голоду вже через 2-3 тижні, в той час як люди без особливої ​​шкоди для здоров'я можуть голодувати по 30-40 днів.
 
26. Тигри здатні імітувати голоси інших тварин, щоб заманити здобич.
 
27. Через подібні ареали проживання ведмеді становлять чималу частину тигрячого раціону. Тигри можуть гарчати на ведмежий манер, щоб заманити жертву до себе в пазурі.
 
28. Тигри вбивають жертв шляхом удушення або перегризаючи шию. Якщо шийні артерії розриваються швидко, тварина помирає в лічені секунди. Якщо ж тигр вчепився невдало, він буде висіти на шиї жертви, не розтуляючи щелеп, поки та не стече кров'ю або не задихнеться.
 
29. Зрідка тигр використовує при нападі лапи. Один удар такої лапи здатний розкроїти ведмедю череп або зламати спину.
 
30. Щелепи тигрів настільки потужні, що вони здатні прокушувати кістки.
 
31. Тигри добре адаптуються до умов полювання. Наприклад, зустрівшись з крокодилом, тигр не намагатиметься вбити його улюбленим способом - прокусившая шию, оскільки знає, що шия крокодила покрита товстим шаром міцної шкіри. Замість цього тигр постарається засліпити рептилію, вдаривши лапою по очах, а потім переверне її і вчепиться в м'яке вразливе черево.
 
32. Слина тигрів має антисептичний ефект. Вони зализують рани для дезінфекції.
 
33. Як і в інших кішок, язик тигра вкритий м'ясистим щетинками, якими можна розчісувати шерсть при вилизуванні.
 
34. На сьогодні на Землі живе 6 видів тигрів: амурський тигр, південно-китайський тигр, індокитайський тигр, малайський тигр, суматранський тигр і бенгальський тигр.
 
35. Різні підвиди тигрів мають різне забарвлення: білий, золотистий, чорний і навіть синій. Є не підтверджені дані про існування синіх тигрів, так званих мальтійських.
 
36. За останні 80 років вимерло три підвиди тигрів. Балийский тигр був цілеспрямовано винищений, так як в Балійській культурної традиції він вважався втіленням зла. Яванський тигр вимер після того, як кавові плантації на Яві позбавили його території існування. Всі каспійські тигри загинули через полювання людей на них.
 
37. Тигри живуть приблизно 25 років як в природі, так і в неволі.
 
38. У дикій природі Землі залишилося всього 3 500 тигрів. Однак чимало тигрів живуть у неволі.
 
39. Тигри - одиночні тварини, тільки тигриці проводять якийсь час в групі з тигрятами, поки ті не зміцніють.
 
40. Тигри можуть спаровуватися і давати потомство з іншими дикими котячими, за винятком левів.
 
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Завантаження...

Коментарі 0

Орфографічна помилка в тексті:
Щоб повідомити автору про помилку, натисніть кнопку "Відправити повідомлення про помилку". Ви також можете надіслати свій коментар.